התגובות לפרישת 'זהות': הימין – "אחריות" השמאל – "קניית שלטון בכסף"

מפלגות 'ימינה', עצמה יהודית' מיהרו לברך את 'זהות' על הפרישה תוך שהם קורצים לאלקטורט הימני בפוטנציה ואילו בשמאל ממשיכים להאשים את רה"מ בקומבינות

נתניהו פייגלין
נתניהו פייגלין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עם ההודעה המשותפת של ראש הממשלה ויו"ר 'זהות' משה פייגלין שעשתה סוף לחרושת השמועות בימים האחרונים על המו"מ הסודי המתנהל בין הצדדים, יצאו המפלגות השונות בהודעות תגובה על האיחוד שהגדיל בעוד כ 125.000 קולות את מאגר הקולות הצפים בבחירות שייערכו בעוד כשלושה שבועות.

כצפוי במפלגות הימין שמתכוונים לעוט על השלל ולפנות אל מאגר המצביעים הפוטנציאלי של 'זהות' ולבקש את תמיכתם בירכו על המהלך שנעשה לדבריהם מתוך "אחריות" ואילו במפלגות השמאל ו'ישראל בתינו', רטנו על נתניהו ששוב הזכיר לכולם שהוא כאן ובכל הכח.

מפלגת 'ימינה' הגיבה להודעת הפרישה של פייגלין:

"משה פייגלין גילה אחריות ציבורית. פייגלין הבין שמדובר בבחירות גורליות לעתיד המדינה, השלכת קולות לפח בעת הזאת משמעותה אחת – ממשלת שמאל שתסכן את עתיד מדינת ישראל. אנו בטוחים שמצביעי זהות ימצאו בימינה בית כלכלי ליברלי שימשוך את כלכלת ישראל ימינה.

אנו קוראים לעוצמה יהודית – עכשיו תורכם. אם עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל באמת חשובים לכם גלו אחריות לאומית ופרשו. כל קול למפלגה שלא עוברת הוא עוד קול לשמאל".

עו"ד בן גביר יו"ר 'עצמה יהודית' יצא אף הוא בקריאה למצביעי זהות: "מקומכם אצלנ"ו

"לקראת מסיבת העיתונאים בין ראש הממשלה לפייגלין פנה עו"ד איתמר בן גביר למצביעי זהות וכתב להם:

"מצביעי זהות היקרים, אנשי החזון של מנהיגות יהודית. אתם שמלווים את פייגלין עוד מימי מנהיגות יהודית, מהימים שנלחמתי יחד עם משה בכדי לעצור את פשעי אוסלו, ועד היום במאבקיו לייצוג עצמאי בכנסת ישראל.

אני קורא לכם, תחזרו לבית האידאולוגי שלכם. לבית שתמיד לחם על ריבונות יהודית בארץ ישראל, שהציבור תמיד עמד לנגד עיניו במאבקים מעשיים ובמאבקים המשפטיים שלי בשנים האחרונות לצדק במדינת ישראל. אנחנו אלה שהתחלנו יחד עם משה את בשורת היכולת והתקווה לקחת את המדינה למקום טוב יותר.

אחיי היקרים פרישתו של פייגלין מותירה את עוצמה יהודית כמפלגה היחידה שתלחם באמת למען עתידכם ועתיד המדינה היהודית. כולם מבינים שכעת אנו מתקדמים בצעדי ענק למעבר לאחוז החסימה".

יו"ר ישראל בתינו אביגדור ליברמן הגיב לפרישת 'זהות' מהמירוץ בבחירות לכנסת והאשים:

״נתניהו לא בוחל בשום אמצעי למען השלטון. הוא מוכן לשלם את חובותיו של פייגלין, הוא מוכן למנות אותו לשר בממשלתו על חשבון חבריו בליכוד והוא מוכן לקבל את רפי פרץ כשר החינוך. אותו רפי פרץ שחולם להפוך אוניברסיטאות לבתי נבואה. בקיצור, שלטון בכל מחיר גם במחיר של ממשלת הלכה.”

במפלגת 'כחול לבן' שבו ותקפו את רה"מ על הסכם הפרישה עם פייגלין:

"נתניהו דואג רק לנתניהו והפעם הוא קונה את פייגלין – כיסא תמורת חסינות.

על חשבוננו הוא מנסה להקים את ממשלת החסינות הקיצונית שלו, ממשלת סמוטריץ – פיגלין – בן גביר, שתקדם סדר יום קיצוני של הדתה-המרה-מדינת הלכה.
הציבור בישראל מבין שהבחירה היא בין ממשלת חסינות שתדאג רק לנתניהו לבין ממשלת אחדות רחבה בראשות כחול לבן, שתדאג לאזרחי ישראל".

השארת תגובה