פרישת 'זהות': העבודה עתרה לוועדת הבחירות

מזכ"ל העבודה פנה ליועמ"ש בדרישה לבדוק את כשירות הסכם 'זהות-הליכוד' שכן על פי הפרסומים ההסכם מדיף ניחוח של "ממון תמורת שלטון"

העבודה
העבודה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עם פרסום הידיעה על כוונת מפלגת 'זהות' להודיע על פרישת המפלגה מהתמודדותה לכנסת ה 22, פנה מזכ״ל מפלגת העבודה, עו״ד ערן חרמוני ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט בבקשה שייבחן את כשרות ההסכם שנחתם בין זהות לבין הליכוד.

במכתב ששיגר חרמוני למנדלבליט נכתב, כי ״הסכם ה׳ממון תמורת שלטון׳ מעלה חשש כבד כי ההסכם שנחתם בין שתי המפלגות מתיר מתן טובות הנאה על חשבון הציבור למפלגת זהות״, כתב חרמוני במכתבו, ״ניכר כי נתניהו מנצל את מצוקתה הכספית של ׳זהות׳ בראשות פייגלין. סחר בין מפלגות, אשר מבוסס על כספי ציבור הוא עבירה על החוק״.

חרמוני דרש מהיועמ״ש לבחון את כשרות ההסכם ואם יימצא כי אינו חוקתי, כפי שעולה מהדברים, להורות על ביטולו תוך מיצוי הדין עם האחראיים.

עוד הוסיף חרמוני כי ״ההבטחה למנות את פייגלין האולטרא- קפיטליסט לתפקיד כלכלי בכיר בממשלת נתניהו מלמדת כי אם חלילה הוא ייבחר, ממשלתו הבאה תפגע בצורה אנושה במעמד הביניים, בפריפריה ובשכבות החלשות״.

יצוין כי בניגוד לפרסומים בנושא, רה"מ לא התחייב בפני משה פייגלין לכיסוי חובות מפלגתו שנצברו מהכישלון בבחירות מועד א', שכן הדבר אסור על פי חוק.

תגובה אחת
  1. תפסיקו עם הרמאות וההסתה שלכם מפלגת העבודה.פייגלין לא אנטי חברתי

השארת תגובה