ליברמן מציג: יהדות? לא במדינת ישראל

לימודי ליבה בכל בתי הספר החרדיים, לא ימונו רב ספרדי ורב אשכנזי, אלא רב אחד בלבד בכל עיר • וגם: הפעלת תחבורה ציבורית בשבת – כולל רכבות, אישור מתווה הכותל

ליברמן צילום אריאל חרמוני משרד הביטחון
ליברמן צילום אריאל חרמוני משרד הביטחון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ריח הסקרים, המנבאים כולם כי יהיה לשון מאזניים, גורם  לאביגדור ליברמן להקצין את דרישותיו: לפי מסמך הדרישות של ‘ישראל ביתנו’, שפורסם על ידי אנה ברסקי ב’מעריב’, המפלגה האנטי חרדית תדרוש תחבורה ציבורית בשבת ונישואים אזרחיים כתנאי לכניסה לקואליציה הבאה.

עוד עולה מהמסמך, כי המפלגה תדרוש לימודי ליבה בכל בתי הספר בישראל ותתנה את השתתפותה בממשלה הבאה בהכנסת לימודי ליבה לבתי הספר במסגרות החינוך החרדי.

בנוגע לחוק גיוס בני הישיבות, המפלגה דורשת את העברת החוק בקריאה שנייה ושלישית במתכונתו המקורית, כפי שעבר בקריאה הראשונה בכנסת ביולי 2018.

וזה עוד לא הכל: בין דרישות המפלגה – תיקון חוק שירות לאומי ואזרחי, כהשלמה לחוק גיוס בני הישיבות; פתיחת מרכולים בשבת – יקבע באמצעות חוקי עזר עירוניים ובהתאם לאופי הקהילה בכל יישוב ויישוב; מינוי לא יותר מרב עיר אחד בכל עיר – לא ימונו רב ספרדי ורב אשכנזי, אלא רב אחד בלבד בכל עיר.

עוד תנאי של ישראל ביתנו: אישור מתווה הכותל, כפי שנוסח על ידי עו”ד אביחי מנדלבליט ונתן שרנסקי. פירוק המועצות הדתיות – אימוץ דו”ח חיים צדוק משנת 1992, הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, כולל רכבות, וגיור על ידי רבני ערים – כפי שהיה נהוג בשנות ה-90.

לפי דיווח של מורן אזולאי מ-ynet, ליברמן ערך היום פגישת מטה עם מפלגתו ואמר לנוכחים: ״אני משוחח עם בכירים בליכוד. הם נערכים ליום שאחרי נתניהו. שליש סיעה מייחלת לכך שלא יהיו לו 61. זאת תהיה שעת כושר להחלפת נתניהו״.

עוד אמרו הבכירים כי הסיעה תבחר מועמד זמני אחר ללא צורך במוסדות המפלגה.

תגובה אחת
  1. ליברמן מלך כל הכבוד לו והצלחה לו שיביא כמה שיותר מנדטים כדי לעצור את הכפייה הדתית

השארת תגובה