דו"ח כחול לבן: "מתקפת סייבר שלא נראתה כמותה"

דרמה בכחול לבן: "הדו"ח שהונח על שולחנה של הנהלת כחול לבן לפני כמה ימים מכיל הרבה יותר מאשר חפרפרת ביש עתיד"

מחשב
מחשב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המתיחות בצמרת 'כחול לבן' עלתה ביממה האחרונה לשיאים חדשים עם חשיפת פרטים מתוך דו"ח חברת המודיעין העסקי CGI שנשכרה על ידי בני גנץ כדי לחקות אחר עקבות המדליפים משורות המפלגה.

מהחשיפה אמש בערוץ 12 עולה, כי חקירת ההדלפות במפלגת "כחול לבן" הגיעה הרבה יותר רחוק מכפי שהיה ידוע עד כה. לפי הדיווח, במוקד מסקנות הבדיקה פריצה רוסית שמוגדרת עוצמתית וחריגה למחשבים ולטלפונים של צמרת המפלגה כולל מועמדה לראשות הממשלה בני גנץ.

הדיווח שחשף הכתב הפוליטי עמית סגל מלמד, כי הדו"ח שהונח על שולחנה של הנהלת כחול לבן לפני כמה ימים מכיל הרבה יותר מאשר חפרפרת ביש עתיד. במהלך הבדיקה השגרתית של הדלפות, קבוצת המודיעין העסקי CGI שנשכרה על ידי גנץ בתשלום של חצי מיליון שקל איתרה חשד לפריצת סייבר.

בדו"ח שהגיע כבר לפני כמה ימים להנהלת כחול לבן נקבע שהאקרים מרוסיה פרצו לטלפונים של כל ראשי הקמפיין. הדבר מופיע רק ברמז בדוח בן עמוד אחד שנמסר לגנץ אבל מפורט בדו"ח אחר בן עמודים רבים.

מהדו"ח עולה כי ארבעה מכשירים סלולריים של בכירי הקמפיין נפרצו: יושב ראש המפלגה והמועמד לראשות הממשלה בני גנץ, מנהל הקמפיין עידו הר טוב, יועץ הקמפיין רונן משה וראש המטה הוד בצר.

יצוין, כי בכל הנוגע לגנץ מדובר באירוע שני, אחרי הפריצה האירנית.

הדו"ח ממליץ למזמין השירות לפנות למשטרה אלא שככל שחלף יותר משבוע מאז הוגש הדו"ח נמנעה המפלגה עד כה מלהתלונן במשטרה.

בעלי קבוצת CGI צביקה נווה אמר שאיננו מתכוון למסור מידע של לקוחותיו, וברוח דומה הגיב גם נשיא הקבוצה יעקב פרי.

השארת תגובה