מפלגת 'נעם': "רחבת הרפורמים = רחבת בנט"

חברי מפלגת 'נעם' ביקרו ברחבת 'עזרת ישראל' שעמד במרכז המחלוקת בין הממשלה למפלגות החרדיות כאשר השר בנט תמך בעמדת אנשי התנועה הרפורמית

הכותל הרפורמי
הכותל הרפורמי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אתמול (ג') סיירו מועמדי מפלגת 'נעם' ברחבת הכותל המערבי ובעיר העתיקה וביקרו אף ב"רחבת הרפורמים" שם שוחחו על "מתווה הכותל" השנוי במחלוקת בין הממשלה לנציגות החרדית והדתית.

עו"ד אלדד רבינוביץ' מספר 2 במפלגה ופעיל ירושלים ותיק סיפר בהתכנסות המאולתרת עם שאר המועמדים ברשימה, על המאבק שהוביל עם גורמים נוספים נגד ניסיונות ההשתלטות של הרפורמים ועקץ בדבריו את השר לשעבר נפתלי בנט אשר בהיותו שר קידם את המתווה השנוי במחלוקת שנטה לטובת אנשי התנועה הרפורמית ואמר, "כאן זה דרום רחבת הכותל המערבי, מה שנקרא רחבת בנט, או בשם שהוא בחר עזרת ישראל".

רבינוביץ' המשיך, "מדובר בלב הגן הארכיאולוגי דוידסון, אחד המקומות החשובים מבחינה תיירותית והיסטורית. על המקום הזה התנהל מאבק איתנים בין ארגונים עתירי ממון רפורמים וקונסרבטיבים. שרצו לקחת את המקום הזה, לנתק אותו מהכותל ובעצם מכל הערכים הארכיאולוגים שלו ולהפוך אותו לרחבת פולחן עצמאית. אלא שאז הפעלנו את כל התותחים, הגשנו בג"צים ועתירות וברוך ה' הצלחנו לתקוע את מה שנקרא מתווה הכותל. הצלחנו לגרום להבנה שלא ניתן לבנות כאן ללא הרבנות הראשית. הכותל המערבי הוא האתר הדתי המשמעותי ביותר במדינה ולא ניתן לבנות בו ללא הרבנות הראשית שהיא הריבון כאן".

יו"ר מפלגת המפלגה הרב דרור אריה אמר, "באנו כאן לכותל כדי להצהיר אמונים ולומר שהכותל הוא קדוש לכל אורכו ואת הלב אסור ואי אפשר לחלק. שום תנועה בעולם גם תנועה שמגדירה את עצמה שהיא חלק מהיהדות, כאשר האמת שהיא זרם שחותר מתחת ליהדות, לא תוכל לחלק את הכותל. הכותל הוא אחד ואת הלב אי אפשר לחלק". הוא הוסיף, כי "נעם בכנסת תשמור על הכותל קדוש על פי הוראות הרבנות הראשית לישראל".

תגובה אחת
  1. כל הכבוד לנעם!!!
    מצביע לנעם

השארת תגובה