עתירה נגד ראה"מ, היועמ"ש ומבקר המדינה

התנועה לטוהר המידות דורשת מביהמ"ש לחייב את רה"מ להשיב את 300.000 השקלים שקיבל מבן דודו לצורך מימון משפטו ובמקביל לחייב את היועמ"ש ומבקר המדינה לפתוח בחקירה

נתניהו
נתניהו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

התנועה לטוהר המידות עתרה הבוקר לבית המשפט העליון נגד ראש הממשלה, היועץ המשפטי לממשלה ומבקר המדינה בשל התנהלותם בסאגת ועדת ההיתרים וההלוואה שנטל רה"מ מבן דודו מיליקובסקי לצורך כיסוי הוצאות משפטו.

בעתירה דורשת התנועה מביהמ"ש לחייב את רה"מ להחזיר את 300.000 השקלים שקיבל ממיליקובסקי ללא שעדכן ונטל לפני כן את רשות הוועדה, ונגד היועץ המשפטי לממשלה, מדוע לא יורה על חקירה פלילית נגד ראש הממשלה בחשד לעבירה של מרמה והפרת אמונים בשל אי החזרת הכספים.

גם שמו של מבקר המדינה החדש נקשר בתלונה שכן בניגוד לקודמו בתפקיד, עמדתו נוטה לצד רה"מ בנידון דנן.

בעתירתה ביקשה התנועה מבית המשפט הנכבד להורות ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה לפעול לאלתר להחזרת הכספים על ידי ראש הממשלה. עוד ביקשה התנועה מבית המשפט להורות ליועץ המשפטי לממשלה לשקול פתיחה בחקירה פלילית כנגד ראש הממשלה נתניהו, וזאת נוכח חשד חמור לעבירות שביצע ראש הממשלה בעצם קבלת הכספים מבלי לבקש אישור, ובהמשך החזקתם בניגוד להנחיות הוועדה.

עוד הבהירה התנועה בעתירתה כי החלטת ועדת ההיתרים בעניין החזר הסכום של 300,000 דולר הינה סופית, וכי לא ניתן לקבל מצב בו ראש הממשלה מקבל כספים בניגוד לחוק, ואף ממשיך להחזיקם בניגוד להחלטת הוועדה.

השארת תגובה