מרצ: "ההסכם עם פייגלין 'שוחד בחירות'"

ח"כ זנדברג פנתה למנדלבליט בדרישה לבדוק את חרושת השמועות ולפיו הציע רה"מ לפייגלין לכסות את חובותיו בתמורה לפרישה מהמירוץ, "מדובר בהצעה אשר מעלה חשש אמיתי לשוחד בחירות"

משה פייגלין
משה פייגלין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת הכנסת תמר זנדברג לשעבר יו"ר 'מרצ' פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבחון את ההסכם המסתמן בין מפלגת הליכוד למפלגת זהות ולבדוק אם אין מדובר שוחד בחירות. שכן לדבריה היו דיווחים כי רה"מ הציע לפייגלין לכסות את חובות המפלגה העומדים על סך מיליוני שקלים לאחר שלא הצליחה לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת.

במכתבה ליועמ"ש כתבה זנדברג, ״אני פונה אלייך בעקבות הפרסום על ההסכם המסתמן בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו״ר מפלגת זהות, משה פייגלין. על פי הפרסומים, הציע נתניהו ליושב ראש מפלגת 'זהות' לפרוש מהמירוץ לכנסת, תמורת, בין היתר, הצעה לכיסוי חובות מפלגתו. מדובר בהצעה אשר מעלה חשש אמיתי לשוחד בחירות, שכן כספי מפלגת הליכוד הינם כספי ציבור המיועדים לצרכי קמפיין הבחירות של הליכוד ואינם מיועדים לכיסוי חובות של מפלגות אחרות לטובת אינטרסים פוליטיים של מפלגת הליכוד וראש הממשלה״.

עוד כתבה, כי "בישראל חוק מימון מפלגות קובע מימון להוצאות הבחירות לרשימות המתמודדות לכנסת, מדובר בכספי ציבור שמפלגת הליכוד מבקשת לעשות בהם שימוש אשר גובל בשוחד בחירות".

"אני פונה עלייך על מנת שתיתן את חוות דעתך על הצעת הליכוד למפלגת 'זהות' הכוללת כיסוי חובות של זהות' בתמורה לפרישה מהבחירות, ובמידת הצורך תפתח בחקירה בנדון".

השארת תגובה