התורם הבודד של 'ימינה' – ערבי נוצרי מפסוטה

כמחצית מתושבי הכפר פסוטה בגליל מצביעים לרשימה המשותפת, אבל את עו"ד עאסי מאהר זה לא מרשים • הוא חבר ליכוד, תומך בציונות הדתית, תורם לרב מאזוז ויש לו מסר מאלוקים: "מי שייגע בחרדים, בירושלים ובגולן – יפסיד"

שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (9)
שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (9)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עאסי מאהר, ערבי נוצרי תושב הכפר פסוטה שבצפון, הוא התורם הראשון והיחיד עד כה של מפלגת הציונות דתית 'ימינה'. מאהר, עורך דין במקצועו ואיש 'הליכוד', החליט מיוזמתו להרים תרומה של 1,000 ₪ למפלגה, מתוך אמונה אישית בחיבור של היהודים לארץ ישראל וטוען כי רק הימין יודע לדאוג לצרכים של התושבים הערביים.

'ימינה' מורכבת משלש מפלגות – הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש – כאשר כל מפלגה מנהלת קופה משל עצמה, מלבד שיתוף הפעולה בקמפיין הבחירות. המפלגות לא דיווחו על תרומות בשנים האחרונות, מלבד ערבות של מיליון שקלים, שניתנה באחרונה לאיחוד הלאומי, ממכבי קרסו, נצר למשפחת יבואני רכב.

כאמור, התרומה הראשונה למפלגה במתכונתה החדשה, היא של עאסי מאהר, לכאורה לא מקהל התומכים הטבעי של מפלגת הציונות דתית. מקום מגוריו הוא פסוטה, יישוב פסטורלי בגליל העליון, שכל תושביו ערבים נוצריים. בבחירות האחרונות, זכתה הרשימה המשותפת בכמעט ממחצית הקולות בכפר, אחריה מפלגת מר"צ. למרות הרקע השונה, מבחינת מאהר, התמיכה שלו במפלגות ימין טבעית ומתבקשת.

"אני אישית מאמין שמדינת ישראל צריכה להיות נטו יהודית", אומר מאהר ל'קו עיתונות'. "תראה מה קרה לכל הנוצרים במזרח התיכון, היחידים ששומרים עלינו הם היהודים. מצבנו כאן הכי טוב. אני מאמין באידאולוגיה של הימין, הם הכי אמיתיים".

הצהרת הכוונות של יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, על נכונות לקחת חלק בממשלה עתידית, לא משכנעת את מאהר. "עודה, אתה הרי נשבעת אמונים למדינת ישראל, אז מה אתה עושה טובה אם תהיה בקואליציה? אני לא יודע מה מניע את האמירות שלו, לדעתי הם משחקים אותה. אני אזרח ישראלי, אני צריך שידאגו לצרכים שלנו, לתכניות מתאר, לאקדמאים ערביים".

לפני שנים רבות, חלתה אמא של עאסי מאהר והייתה זקוקה בדחיפות להשתלת כליה. המשפחה הצליחה למצוא תורם בירדן, אך הייתה זקוקה לעזרה בהליכים הבירוקרטיים. "פנינו לכל חברי הכנסת, אף אחד לא טרח לעזור. היה ח"כ אחד, פיני בדש מ'צומת' של רפי איתן, שהתגייס. הוא לא הכיר אותנו, אבל חצי שיחת טלפון והוא ישר דאג להכניס את התורם, אפילו הרים טלפון לבית חולים בעזה".

ומה המסקנה? "הימין, במקרים הומניטריים, אם 'תהיה איתם גבר' – הם מתייחסים אליך כמו בן אדם, בלי צביעות, שקר וחארטות".

כאמור, מאהר חבר במפלגת 'הליכוד' אבל כעת מתכוון לעזור ל'ימינה'. התרומה שלו למפלגת הציונות דתית היא לא היחידה. מסתבר שלאיש הוראת קבע למוסדות כסא רחמים של הגר"מ מאזוז. "קיבלתי הודעה מהם, קראתי, התעניינתי והתרשמתי. הרב מקדיש כל מיני תפילות, אני מאמין בזה", הוא מסביר.

כשהוא מתוודע לעובדה שהוא מתראיין לכלי תקשורת חרדי, מספר מאהר כי שותפה שלו שלעבר למשרד עורכי הדין הייתה חרדית מנהריה, ויש לו גם מסר לפוליטיקאים: "לא לגעת בחרדים, בירושלים ובגולן. מי שייגע באחד מהם – יפסיד, לא ימשיך להחזיק בהשפעה פוליטית. זה מאלוקים".

תגובה אחת
  1. ליברמן : חולה נפש!!!

השארת תגובה