"ממליצים לליברמן לבדוק ההיסטוריה של הנלחמים בשבת"

לאחר שיו"ר ישראל בתינו הבטיח בביקורו במפעל 'פיניציה' לסגור את ועדת הרבנים למען השבת ולצאת ב'חרם' נגדי, מזכיר הוועדה הרב גולדקנופף משיב לדברי הבלע

הרב יצחק  גולדקנופף, צילום: פישל רוזנפלד
הרב יצחק גולדקנופף, צילום: פישל רוזנפלד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שביקר במפעל 'פיניציה' בירוחם והבטיח 'לסגור' מיד לאחר הבחירות את וועדת הרבנים למען השבת, מטעמו של הרב יצחק גולדקנופף, מזכיר הוועדה נמסר בתגובה, כי "כנראה שחברת פיניציה החליטה להפר את ההסכם עמנו לפיו לא תצא בהשמצות שקריות נגד וועדת הרבנים".

לדברי הרב גולדקנופף, "ליברמן אינו הראשון שמנסה להילחם עם השבת, אנו ממליצים לו לבדוק את ההיסטוריה של כל אלו שניסו להילחם בשבת קודש. שבת שבתון לה'".

באשר לרמזים הכלכליים שכביכול נגועה הוועדה כפי שרמז ליברמן בביקורו במפעל, מבקש הרב גולדקנופף להזכיר היכן נמצאים כל אותם גורמים ממפלגת 'ישראל ביתנו' שפעלו מ"אינטרסים כלכליים". נראה שלא די בהתערבות המשפטית בחיים הציבוריים של היהדות החרדית כדוגמת האיסור על מופעים בהפרדה כפי שדורשת ההלכה, וכעת הגיעה השעה מבחינתו של ליברמן לרמוס גם את הזכות לחירות פרטית של יהודי חרדי במדינת ישראל.

לדבריו, "מטרתו של ליברמן היא להפוך את מדינת ישראל לדיקטטורה בה קובע השלטון לאזרחים מאיזה מפעלים לצרוך תוצרת ולהכריח אותם לרכוש מוצרים בניגוד לצו מצפונם ולערכים יהודיים בסיסיים כמו שבת וכשרות. את התשובה יתן הציבור בקלפי בחודש הקרוב. יצוין, כי ועדת הרבנים דוחה את דבריו של ליברמן בשאט נפש כאשר הוא יוצא בגלוי נגד הערכים המקודשים לעם ישראל בעולם כולו".

השארת תגובה