ישראל התלוננה באו"ם: סוריה אחראית לפעילות האיראנית

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, פנה הבוקר למועצת הביטחון של האו״ם במכתב תלונה נגד הפעילות המתמשכת של איראן בשטח סוריה למטרת 
טרור נגד מדינת ישראל

s-300 בסוריה
s-300 בסוריה

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, פנה הבוקר למועצת הביטחון של האו״ם במכתב תלונה נגד הפעילות המתמשכת של איראן בשטח סוריה למטרת התקפות טרור נגד מדינת ישראל.

התלונה הגיעה בעקבות הניסיון להוציא פיגוע רחפנים תוקפים מדרום-מערב סוריה על ידי כוח קודס האיראני ואשר סוכל על ידי צה"ל במוצ"ש האחרון.

בתלונה קובל דנון, כי "מאמצי ההתבצרות והטרור האיראניים על אדמת סוריה נועדו להסלים את המצב הביטחוני באזור בהנחיית קאסם סולימנאי וכוח קודס".

לדבריו, "המשטר הסורי מאפשר ביודיעין לאיראן ושלוחותיה להשתמש בשטחו לצרכי פעילות טרור נגד מדינת ישראל ומועצת הביטחון מחוייבת להכיר באחריותה של סוריה להתקפות טרור אלו".

בתלונה הוסיפה ישראל ודרשה, לפעול למען נסיגה מלאה של כוחות הצבא האיראניים בסוריה, "איראן ממשיכה לאיים על ביטחון העולם בכלל והמזרח התיכון בפרט תחת הפרה שיטתית של החלטות המועצה". בתלונה צויין כי איראן הפרה את החלטות מועצת הביטחון כדלקמן 2231, 2216, 1701, 1559, 1540. "הקהילה הבינלאומית צריכה להבהיר בצורה ברורה לאירן שהיא לא תסבול עוד את חתרנותה האזורית ופעילותה למימון הטרור", לשון התלונה.

השארת תגובה