נתניהו לנסראללה ולסולימני: חכמים היזהרו במעשיכם

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בטקס הנחת אבן הפינה של מרכז הפיתוח העולמי של חברת ״מובילאיי״ בירושלים ובדבריו התייחס גם למצב הביטחוני

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הנחת אבן פינה של מרכז הפיתוח העולמי של חברת מובילאיי צילום : חיים צח / לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הנחת אבן פינה של מרכז הפיתוח העולמי של חברת מובילאיי צילום : חיים צח / לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הבוקר בטקס הנחת אבן הפינה ל"מרכז הפיתוח העולמי של חברת "מובילאיי" הישראלית בירושלים והביע סיפוק מהמשך התפתחותה של אומת הסטרטאפ הישראלית.

בדבריו התייחס רה"מ גם למצב הביטחוני ולנאומו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ואמר, כי "בעוד אנחנו עסוקים כאן בבנייה, ובעוד אנחנו בונים את העתיד, יש מי שרוצה להרוס את כל מה שאנחנו בונים ולקחת אותנו לעבר אפל. שמעתי את הדברים של נסראללה. אני מציע לנסראללה להירגע. הוא יודע יפה מאוד שמדינת ישראל יודעת להגן על עצמה היטב, ולהשיב לאויביה כגמולם. אני רוצה להגיד לו ולמדינת לבנון, שמאכסנת את הארגון הזה ששואף להשמיד אותנו, ואני אומר את זה גם לקאסם סולימאני: היזהרו בדבריכם, ועוד יותר, היזהרו במעשיכם.״

להלן עיקרי הדברים שהשמיע רה"מ בטקס:

״היום הזה הוא יום מרגש. לא הייתי פה כמה חודשים ואני רואה את השינוי, את הצמיחה, את המנופים, את הדחפורים, ובעיקר אני רואה את המוחות ואת הלבבות שישנם.

זה יום גדול, כבר נאמר במקורותינו, לא צטטה מדויקת: "כי מציון תצא תוכנה". מציון יוצאת תוכנה גדולה, ולכן זה יום גדול, קודם כל לירושלים. זה שינוי גדול מאוד. בזכות המפעל הזה ומפעלים דומים, ירושלים עכשיו מטפסת במהירות כאחת מהערים שהטכנולוגיה מתפתחת בה בקצב הגבוה ביותר.

זה דבר שתמיד שאפנו אליו, אבל אמרנו שיש חלוקה – תל אביב היא העתיד וירושלים העבר. זה עבר. ירושלים היא גם העתיד, והעתיד מתרחש ממש כאן, במקום הזה, בצורה מאוד דינמית ותוססת. יש פה שינוי גדול מאוד בירושלים.

אני רואה בהרחבת הקמפוס הזה כסימן לבאות, ותהיינה עוד חברות שתתלווינה, גם כספקי משנה וגם כאלו שייצרו טכנולוגיה משלהם. זה דבר גדול מאוד  וזה גם יום גדול למדינת ישראל, משום שאנחנו במהפכה גדולה. המהפכה משנה את הכלכלה העולמית בקצב ודרמטיות שלא הכרנו מאז שאנחנו עוקבים אחרי תולדות הכלכלה.

אם אתם הולכים לעשר החברות הגדולות לפני עשור ומשווים אותן לעשר החברות הגדולות היום – חצי מהן נמחקו, כי הן היו חברות אנרגיה, והיום האנרגיה היא האנרגיה של המוח האנושי, מה שאנחנו קוראים באנגלית Products of the mind,  מוצרי המוח. אין ספק שאלה שווים יותר ומביאים לידי ביטוי גם את היכולות המיוחדות של ישראל, ולכן אנחנו מובילים את מדינת ישראל לקדמת המהפכה הכלכלית העולמית בתעשיות שמשלבות אינטליגנציה מלאכותית, מאגרי נתונים גדולים וקישוריות.

שלושת הדברים האלה יוצרים לנו תעשיות חדשות – תעשיית הסייבר, שהיא מובילה עולמית, תעשיית הבריאות הדיגיטלית ותעשיית המזון. כולם צריכים מזון, כולם צריכים ביטחון, כולם רוצים בריאות וכולם גם רוצים לנוע ממקום למקום. המהפכה התחבורתית, מה שאנחנו קוראים לו התחבורה החכמה, זה דבר שהוא חשוב מאוד למדינת ישראל, בגלל הערך הכלכלי שלו ובגלל הרצון שלנו להביא לכך שאנשים ייסעו ולא ימותו ולא ייפצעו, וגם יעשו את זה בצורה היעילה ביותר, וכמובן שאנחנו לפני שינוי גדול שישפיע על העולם. אין שום היגיון בדרך שבה אנחנו מתניידים עכשיו. העובדה שאנחנו קונים מפלצת מתכתית כזאת ש-95% מהזמן יושבת אצלנו בגאראז', וכשאנחנו עולים עליה ונוסעים בה אנחנו מסתכנים גם בגוף ובנפש, ואת הדברים האלה אפשר לתקן ולייעל, ואנחנו לפני המהפכה הזאת.

מה שאנחנו יכולים לתרום למדינת ישראל בעצמנו, לירושלים ולעולם, זה לפשט מאוד את הביורוקרטיה שתאפשר לנו לנצל את הגאוניות שנמצאת פה, כדי שהיא תוביל את העולם בתחבורה החדשה. זאת הכוונה שלנו. עשינו כבר צעדים חשובים, אבל העיקר לפנינו, ואני מאמין שאנחנו הולכים להצליח. לשם כך אנחנו צריכים שישראל תהיה מעצמה מובילה בסייבר, וכך קרה. ואני אומר לכם היום שישראל תהיה מעצמה מובילה בתחבורה אוטונומית. זה מתהווה ואנחנו מחוייבים שזה יימשך.

השארת תגובה