שקד: מצלמות גם בקלפיות החרדיות

יו"ר 'ימינה' השרה לשעבר שקד נדרשה להחלטת יו"ר ועדת הבחירות שלא לאשר הצבת מצלמות בקלפיות ואמרה, כי "המהלך לא נועד להרתיע אף אחד אלא לשמור על טוהר הבחירות"

קלפי צבאית
קלפי צבאית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר ימינה השרה לשעבר איילת שקד סבורה כי ועדת הבחירות טעתה בהחלטתה לאסור על מפלגות לצלם בקלפיות בבחירות הקרובות, במיוחד לאור אי הסדרים שהתגלו הודות למערך המצלמות של הליכוד בקלפיות באזורים עם אוכלוסיה ערבית.

בהתייחסה להחלטת יו"ר הוועדה השופט מלצר אמרה שקד, כי "אם מלצר לא רוצה להציב מצלמות רק במגזר הערבי, שהמדינה תשלם ויציבו מצלמות בכל הקלפיות".

בראיון לאולפן ויינט אמרה, כי "אפשר לשים מצלמות בספירה בכל הקלפיות. במגזר הערבי, בגלל שיש זיופים גדולים, אפשר לשים גם בהצבעה. זה לא נועד להרתיע אף אחד. זה נועד לשמור על טוהר הבחירות".

שקד נשאלה האם קיימות תופעות שכאלו גם במגזר החרדי והשיבה, כי "מהקלפיות שאנחנו עברנו עליהן, במגזר החרדי גם ראינו אנומליה בקלפיות מסוימות. אם את שואלת אותי – שימו מצלמות בכל מקום. בסופו של דבר, כשהאדם מאחורי הפרגוד, אין מצלמות".

לשאלה מדוע לא ניסתה לקדם חקיקה שתאפשר צילום בקלפיות אמרה: "לפני הבחירות לא חשבנו על זה. רק אחרי הבחירות ישבנו וספרנו את הקלפיות ועברנו על הפרוטוקולים וראינו כמה אי סדרים היו".

השארת תגובה