חזר לחיים ותרם אופנוע להצלת חיים

טקס חנוכת אופנוע תרומת אהרון מלצר - צילום אלירן אביטל דוברות מדא (1)
טקס חנוכת אופנוע תרומת אהרון מלצר - צילום אלירן אביטל דוברות מדא (1)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לפני כחצי שנה, אהרון מלצר (73) מקרית מוצקין לקה בדום לב והתמוטט ברחוב, סמוך לביתו. עוברי אורח הבחינו בו, התקשרו מיד למוקד 101 של מד"א, והחלו בביצוע פעולות החייאה בסיסיות בהדרכת החובש במוקד. בתוך כ-3 דקות הגיע למקום פראמדיק כונן במד"א איציק שושן. איציק החל מיד לבצע באהרון פעולות החייאה מתקדמות, שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור בו הוא מחזיק, והעביר אותו תוך כדי המשך ביצוע פעולות החייאה לניידת לטיפול נמרץ של מד"א שהגיעה במהירות למקום. במהלך הנסיעה לבית החולים, ליבו של אהרון שב לפעום והוא חזר לחיים.

שבוע לאחר המקרה אהרון שוחרר מבית החולים, לאחר שבליבו הושתל קוצב לב. אז, החליט אהרון שמעבר להצלת החיים שלו, הוא רוצה לסייע להציל חיים נוספים. יחד עם אשתו אן ובנו ארז, תרם אהרון אופנוע רפואת חירום לארגון מד"א, שהצטרף למאות האופנועים שפועלים במסגרת מד"א, ושבאמצעותם מגיעים החובשים והפראמדיקים במהירות לחולים ופצועים, ומצילים חיי אדם.

אהרון, מהנדס חשמל במקצועו, אב לשלושה, סב לשבעה ובן לזאב בן ה-97, מספר: "כמה שבועות לאחר המקרה, כבר חזרתי לעבוד, לנהוג, לבלות עם משפחתי ועם חברים. יש לי לקוחות שאפילו לא ידעו שקרה משהו, כי לא נעדרתי להרבה זמן".

עוד אמר אהרון: "האופנוע שתרמתי יחד עם משפחתי למען הצלת חיים במסגרת מד"א הוא תודתי הענקית לארגון שהציל את חיי שלי, כשטיפל בי באופן מהיר, מסור ומקצועי. אם בזכות האופנוע הזה שיגיע במהירות לחולים ופצועים, ינצלו חיים אפילו של עוד אדם אחד, לא יהיה מאושר ממני. התרגשתי לפגוש את לביב והבי, פראמדיק מד"א שירכב על האופנוע, ואני מודה למגן דוד אדום מכל הלב, תרתי משמע".

"המקרה של אהרון מדגיש עד כמה במקרים של דום לב קריטי להתחיל לבצע פעולות החייאה במהירות, שכוללות עיסויים ומתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור", סיפר פראמדיק מתנדב מד"א איציק שושן מחיפה, "אני ממליץ לכל מי שיכול להתנדב במגן דוד אדום או לפחות לעבור קורס עזרה ראשונה במד"א, כך שבמקרה כמו זה של אהרון, יוכל להציל חיים".

השארת תגובה