ישי ריבו זוכה פרס שר החינוך ליוצרים בתרבות יהודית

ישי ריבו, צילום: דודי חסון
ישי ריבו, צילום: דודי חסון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר החינוך, הרב רפי פרץ, הודיע לישי ריבו על זכייתו בפרס שר החינוך ליוצרים בתרבות יהודית בתחום מוסיקה ע"ש אורי אורבך לשנת 2019.

השר פרץ בירך את הזוכים על תרומתם הייחודית למוזיקה ולתרבות היהודית ואמר: "תרבות יהודית היא דבר נפלא, חי, ופורח המחבר את העבר אל העתיד, המאחד את השונים לשלם אחד גדול וממלא את הנפש באוצרות של עושר רוחני. ישי ריבו ואתי אנקרי, בדרככם הייחודית של יצירה, קרבתם לבבות והרחבתם דעת ורוח והצלחתם בדרך עדינה ומיוחדת לחשוף לקהל הרחב את אוצרות היהדות והתרבות היהודית״.

בחבר השופטים: הגב' דבורה קיציס, יובל סטופל ושיבי פרומן.

בנימוקי הוועדה למתן הפרס:

ועדת השופטים החליטה להעניק את פרס השר לתרבות יהודית לזמר והיוצר ישי ריבו, על היותו קול משפיע ובולט ביותר, בתרבות היהודית בשנים האחרונות. יצירותיו של ריבו מוטבעות בחותם ייחודי, היונק את מקורותיו ממנעד רחב של פרשנות מקראית ומשלבן בשפה הישראלית העכשווית. בקולו הייחודי הצליח ריבו לפרוץ את גבולות הז'אנר ולסחוף אחריו קהלים רבים ומגוונים, המוצאים ביצירותיו ביטוי לאישיותו הצנועה והלבבית ואשר כל כולה רצופה אהבה. ריבו הינו יוצר מקורי שזוכה להערכה רבה מצד קהילת היוצרים.

פרס שר החינוך לתרבות יהודית ע"ש אורי אורבך ניתן ליוצרים בתחומי התרבות היהודית: ביצירה מתחום התיאטרון, קולנוע, מוזיקה, מחול, ספרות ושירה. הפרסים נועדו לבטא את הוקרת עם ישראל ליוצר בתרבות היהודית.

השארת תגובה