בימ”ש ביטל את ה’זיץ’ של MBD ומוטי שטיינמץ

בעקבות עתירה של שדולת הנשים: השופט ביטל הופעה של הזמרים מוטי שטיינמץ ומרדכי בן דוד שהיתה אמורה להתקיים מחר בפני גברים בלבד • ארגון 'בצלמו': "שוב בית המשפט מביע אטימות לצרכי הציבור החרדי"

השקת אלבום מוטי שטיינמץ. צילום פישל רוזנפלד (42)
השקת אלבום מוטי שטיינמץ. צילום פישל רוזנפלד (42)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית המשפט המחוזי בחיפה ביטל הופעה לגברים בלבד שתוכננה להתקיים היום במרכז הקונגרסים בעיר.

ההחלטה התקבלה לאחר ששדולת הנשים עתרה נגד האירוע לציבור החרדי, שבו היו אמורים להופיע הזמרים מוטי שטיינמץ ומרדכי בן דוד תחת הכותרת: “קומזיץ של התרוממות וכיסופין אל תוך אווירת הימים הנוראים”.

ההופעה הוצעה במחיר מסובסד לתושבי העיר והייתה אמורה להתקיים בחסות האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך ושל העירייה.

בית המשפט דן היום בעתירה של שדולת הנשים נגד המופע. בדיון טענה השדולה: “עיריית חיפה החליטה להפקיע מרחב ציבור ותקציבים ציבוריים וליעד אותם לאירוע המיועד לבני מין אחד בלבד. מדובר באירוע לגברים בלבד. לא אירוע שמתקיימת בו הפרדה על בסיס מין, אלא אירוע שנשים כלל ועיקר אינן מוזמנות אליו”.

בעתירה צוין עוד: “לא יכול להיות ספק היום, לאחר האירוע שנערך בהשתתפותו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה לפני כמה ימים, כי ישנו קהל רב של נשים המעוניינות להשתתף באירוע, וכי ישנו קהל חרדי המעוניין להשתתף באירוע ללא הפרדה על בסיס מין”.

עיריית חיפה ביקשה לדחות את העתירה.

עו”ד יוסי דלל, שייצג את עיריית חיפה, ביקש מבית המשפט לדחות את העתירה, משום שאין לשדולת הנשים זכות העמידה, ואף אם כן – יש לדחות אותה כי לא צירפה לעתירה את כל מי שעלולים להיפגע ממנה.

עורך הדין הוסיף וטען: “ההחלטה על קיומו של המופע כמופע לגברים בלבד אין בה משום הדרה, או הפליה או כפיה של מי מהציבור בכלל או מהציבור החרדי בפרט”. בעירייה סבורים כי “המופע – במתכונתו – עומד בדרישת הוראת חוק איסור הפלייה. הוא נעשה לבקשת הציבור החרדי ובאופן המכבד את זכויותיו”.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קבע בחוות הדעת שהעביר לבית המשפט, כי עיריית חיפה המממנת את האירוע “לא עמדה בנטל על מנת להבהיר את ההצדקה לקיומו של האירוע במתכונתו הנוכחית המיועדת לגברים בלבד”.

תנועת ש”ס הגיבה על ביטול האירוע בחיפה:

“תנועת ש”ס מצרה על החלטת בית המשפט בחיפה לבטל את האירוע המוסיקלי לבני הישיבות. ההחלטה הדורסנית מונעת מציבור גדול במדינה לחיות על פי אמונתו ואורחות חייו. נמשיך להיאבק כדי שכל הציבורים במדינת ישראל יזכו לשיוויון זכויות ולשירותים המגיעים להם בזכות ולא בחסד”.

ארגון בצלמו: “התסריט שחוזר על עצמו. שוב בית המשפט מביע אטימות לצרכיו של הציבור החרדי ואינו מקבל את ההבנה כי זו דרכם של המגזר החרדי – כמו של הערבים ושאר מגזרים אחרים שבית המשפט לרוב נוטה לקבל את מנהגיהם.

“תפקיד בית המשפט הינו להגן על זכויות המיעוטים. בפועל בית המשפט כאן נוקט שוב ושוב התנהגות שפוגעת במגזר החרדי וארחות חייו ומנסה לחנכו. מצער מאוד שהמערכת המשפטית המכילה אירועי תמיכה במחבלים וטרור לא מסוגלת להכיל אירועי חרדים”.

השארת תגובה