בן גביר: בג”צ יביא את המנדט החסר

'העליון' מנע משני המועמדים להתמודד • השופט נעם סולברג היה בדעת מיעוט – נגד לפסילה • גופשטיין: ח"כ יזבק שכתבה על קונטאר 'שהאיד' ואמרה שמתגעגעת לנאצר לא נפסלת"

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית המשפט העליון פס את מועמדותם של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין ומנע מהם להתמודד לכנסת ה-22 במסגרת רשימת ‘עוצמה יהודית’.

השופט נעם סולברג היה בדעת מיעוט והתנגד לפסילה.

בית המשפט קבע כי איתמר בן גביר ושאר מועמדי ‘עוצמה יהודית’ יוכלו לרוץ לכנסת.

נשיאת העליון אסתר חיות הסבירה כי ההחלטה התקבלה לאור “עשרות ראיות המעלות תמונה חד משמעית וגלויה על פניה – ולפיה בהתבטאויותיו הרבות ובמעשיו כמי שעומד בראש ארגון להב”ה, מסית גופשטיין באופן שיטתי לגזענות נגד הציבור הערבי, באופן המצוי הרחק בעומק האזור האסור של הסתה לגזענות”.

על מרזל כתבה חיות: ”התמונה המצטיירת מעיון ברצף ההתבטאויות של מרזל לאורך השנים בקולו ובין היתר, בעמודי ה’פייסבוק’ וה’טוויטר’ הנושאים את שמו, היא תמונה הצבועה בצבעים עזים, ברורים וחד-משמעיים של הסתה לגזענות”.

במפלגת עוצמה יהודית מגיבים על פסילתם של מרזל וגופשטיין: “החלטת בית המשפט תביא לעוצמה יהודית את המנדט החסר”.

ראש הרשימה, עו”ד איתמר בן גביר: “בשמאל מבינים שבלי עוצמה יהודית אין רוב לממשלה ימנית ולכן הם נאבקים לפגוע בה. זה לא יעזור להם, כי עם ישראל מבין היטב שהמאבק הוא עקרוני”.

בן גביר הוסיף: “הדרישה הראשונה של עוצמה יהודית תהיה לשנות את הרכב השופטים בבית המשפט העליון”.

יו”ר ארגון להב”ה בנצי גופשטיין מסר בתגובה: “בג”צ שוב מוכיח שהוא סניף של מרצ. חברת הכנסת יזבק שכתבה על סמיר קונטאר שהוא לוחם ושהאיד ואמרה שהיא מתגעגעת לנאצר לא נפסלת. לשיטת שופטי העליון לקרוא לרצח חיילים – זה בסדר, אבל מלחמה בהתבוללות היא פסולה”.

ברוך מרזל: “הארגונים הרפורמים ומפלגות השמאל התאחדו נגדנו מתוך הבנה שאנחנו נלחם למען מדינה יהודית ונקדם את ערכי התורה בכנסת.

“מבחינתם, פגיעה במפלגת עוצמה יהודית היא עוד דרך לפגוע ביהדות והתשובה לכל ארגוני השמאל וקרנות הרפורמים תהיה בקלפי”.

מפלגת ימינה הגיבה על החלטת בית המשפט העליון: ”שוב מסתבר שהגנה על מיעוט, ערך השיוויון והזכות לבחור ולהבחר שמורים רק לחברי הכנסת הערבים שונאי ישראל ותומכי טרור. זהו תיאטרון האבסורד בהתגלמותו וכמו בפסילת בן ארי, שופטי בג״ץ לא מפספסים הזדמנות להוכיח עד כמה הם מנותקים מהציבור”, אמרו במפלגה. ”בקדנציה הבאה ימינה תמשיך לאזן את בג״ץ ותתקן את מערכת המשפט”.

השארת תגובה