"מפלים ילדים הסובלים בחינוך המיוחד"

ח"כ גפני שיגר מכתב חריף אל שר החינוך, שר האוצר ואל ראש הממשלה לאחר שלא נמצא פתרון לילדי החינוך המיוחד במוסדות המוכר שאינו רשמי

ילדים בכיתה
ילדים בכיתה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שיגר ביום רביעי מכתב חריף אל שר החינוך הרב רפי פרץ בנושא החינוך המיוחד במוסדות המוכר שאינו רשמי (המוכש"ר), לאחר שנמצא פתרון למוסדות החינוך המיוחד לציבור הכללי אך לא לחינוך המיוחד החרדי.

את המכתב שלח ח"כ גפני גם לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון. במכתבו כותב ח"כ גפני כי "בדיון שהתקיים בוועדת הכספים הביעו כל החברים מכל הסיעות את עמדתם כי החינוך המיוחד לגילאיו השונים חייב להיות מתוקצב הן מוסרית וציבורית והן מבחינת החוק המחייב את תקצוב כל הילדים".

"בינתיים התברר כי קיים חוסר בתיקצוב הכללי של ילדי החינוך המיוחד וסייעות לילדים הסובלים מאלרגיה עקב גידול במספר הילדים מעבר לגידול הטבעי הרגיל. איומים בהשבתת פתיחת שנה"ל ופעולות נוספות הביאו את משרד החינוך לגייס מתקציבו כסף לביצוע החינוך המיוחד האמור עד ינואר 2020, אך בניגוד לחוק ללא מוסדות המוכש"ר שאומר כי המשרד עובר על החוק אך לא פחות חמור מכך הוא כי הילדים שהמר עליהם גורלם יסבלו ומשרד החינוך איננו סבור כי הם ילדיו".

"אני מבקש לומר כי באם הילדים הללו אינם ילדכם תקחו בחשבון את השלכת הרוחב לענין זה אך בעיקר את האמירה החמורה כי מדינת ישראל מפלה לרעה ילדים הסובלים בחינוך המיוחד ולא נותנים להם מענה", מסיים גפני את מכתבו.

מכתבו של גפני הגיע לאחר שמשרד החינוך הודיע כי נמצא פתרון למשבר התקצוב בחינוך המיוחד, כך ששנת הלימודים בחינוך המיוחד תיפתח כסדרה. ממשרד החינוך נמסר: "לאחר שלא נמצא מענה תקציבי תוספתי לשנת 2019, ולאחר התייעצות עם האוצר ועם יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, הוחלט לממן את המהלך באמצעות השהיית התוכנית לסבסוד חופשת חנוכה. תוכנית חופשת חנוכה תופעל על ידי המשרד, אולם העמדת המקור התקציבי לטובת הנושא תובא לדיוני הממשלה מיד לאחר הבחירות. לאור זאת, המשרד יקצה את התקציבים לטובת החינוך המיוחד ולילדים עם אלרגיות מסכנות חיים באופן מידי, כדי שבתי הספר יוכלו להיערך באופן מיטבי".

השארת תגובה