פשרה: העירייה תשלם מליונים לבעלי הקרקע

במתחם של 8 דונם פעל בעבר בית ספר 'מעלה הזיתים', אך ברבות הימים הוא נסגר ויזמי נדל"ן ביקשו לבנות עליו מגדלים • בהסכם פשרה, העירייה תשלם 4.8 מיליון ₪ והשטח יישאר בידי הציבור

בית ספר מעלה הזיתים
בית ספר מעלה הזיתים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שנים של הזנחה שהביאה כמעט לאיבוד זכויותיה של הרשות על קרקע שעליה היה במשך שנים בית הספר "מעלה הזיתים", הגיעה העירייה להסכם פשרה עם בעלי הקרקע אשר במסגרתו יינתן אישור לעירייה לרכוש את הקרקע שהייתה במחלוקת.

הקרקע נתרמה בעבר ע"י הבעלים המקוריים לטובת הקמת מוסד חינוכי, הסאגה המשפטית החלה כאשר בעלי הקרקע ביקשו לממש את השטח לטובת בניית מגדלים והקמת נדל"ן פרטי. יש לציין כי מדובר בשטח חום המיועד לצרכי ציבור.

העירייה בהובלת ראש העיר, רמי גרינברג, הגיעה לאחר דיונים משפטיים להסכם פשרה, לפיו העירייה תרכוש את הקרקע בסכום של 4,800,000 ₪. זאת על מנת לקדם מרכז לרווחת הציבור וכן הקמת חממה טכנולוגית בתחום הסייבר.

לדברי ראש העיר גרינברג, "כאשר האלטרנטיבה הייתה הקמת מגדלי מגורים שיעשירו את הונם של היזמים – החליטה העירייה להיאבק על הקרקע על מנת שהיא תחזור לציבור ותשרת אותו באופן המיטבי. על קרקע זו יקומו מבני ציבור לטובת תושבי השכונה וכן חממות טכנולוגיות לקידום מקצועות ההייטק והסייבר בקרב בני הנוער. אני מודה לעוסקים במלאכה ובראשם לבכירי העירייה שעמלו על ההישג המדובר".

יצוין כי בית הספר שפעל במקום לא פעיל מזה כחמש עשרה שנה. כאמור, במקום מוסד חינוכי תוקם במתחם חממה טכנולוגית לרווחת הציבור.

השארת תגובה