פורש: ראש העיר נבלם ב'ליכוד'

רמי גרינברג הודיע על פרישה מניהול מטה הבחירות של מפלגת 'הליכוד' בפתח תקווה • משה משה מאשים: גרינברג הדיר את הפעילים הוותיקים, לקח במקומם עובדי עירייה וסגר חשבון עם מי שלא תמך בו

רמי גרינברג
רמי גרינברג
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

המאבק שהתנהל מאחורי הקלעים על השליטה במנגנון מפלגת השלטון בעיר פתח תקווה – עלה השבוע מדרגה. ראש העיר רמי גרינברג, ששימש בפועל כנציג 'הליכוד' הבכיר בעיר, הודיע על פרישתו מפעילות הבחירות, לטענת אנשיו בשל חוסר סמכויות שהוענקו בידיו. מנגד, גורמים במפלגה טוענים כי גרינברג ניסה להשתלט על הפעילות תוך הדרת אנשי הסניף המקומי וכי בצמרת המפלגה החליטו לבלום את מהלכיו.

רמי גרינברג מוברג היטב במפלגת 'הליכוד', כאשר כבר בגיל 16 נבחר ליו"ר נוער ליכוד הארצי. בעבר הוא אף כיהן מטעם המפלגה במועצת העיר, אך בבחירות האחרונות התמודד מטעם סיעה עצמאית. במקביל, פועל בעיר סניף המפלגה הרשמי, בראשו עמד שנים ארוכות אורי פרג' המנוח. מי שמשמש כיום כבכיר הסניף הוא חבר מועצת העיר משה משה.

זכייתו של גרינברג בראשות העיר הפכה אותו לכתובת מרכזית של מפלגת השלטון, על חשבון אנשי הסניף המקומי. בבחירות האחרונות לכנסת, הפך גרינברג למנהל מטה הבחירות בפתח תקווה, וכל הסמכויות הופקדו בלעדית בידיו.

עד הימים האחרונים, עבד גרינברג במלוא המרץ למען 'הליכוד'; אירח חוגי בית עם שרי התנועה, ואף הזמין את התושבים למפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בהיכל התרבות העירוני. השבוע – העסק התחיל לחרוק.

ביום שלישי, הפיצה אשת אמונו של גרינברג הודעה בשמו, בה הוכרז כי "בעקבות החלטת מטה הליכוד על ניתוק סמכויות מהאחריות לא יוכל להמשיך ראש העיר להוביל את קמפיין הליכוד בעיר". לדבריה, "נראה שהמטרה היא להכשיל את מטה הליכוד בפ"ת בכך שאינו מאפשר לראש העיר שהינו גם ראש מטה הליכוד בעיר לנהל את הבחירות במקצועיות וענייניות וזאת כפי שעשה שנים רבות למען התנועה. לפיכך לא נוכל לקחת אחריות על מערכת הבחירות הקרובה".

המקורבת טענה כי פניות ראש העיר לגורמים הרלוונטיים לא הועילו, ולאור זאת "נאלצים לעצור את כל הפעילות שלנו במערכה הנוכחית".

בשיחות עם גורמים במפלגה מתברר כי להודעת ההתנתקות, קדם ביקור של גרינברג במעוז הליכוד – מצודת זאב. על פי הגורמים, גרינברג דרש שליטה מלאה על המטה, יום הבחירות וניהול הקלפיות. לאחר שהובהר לו כי דרישותיו לא ימולאו – החליט לפרוש מניהול מטה הבחירות בעיר.

משה משה, חבר מועצת העיר ונציג 'הליכוד' בפתח תקווה, מחזק את הטענות בשיחה עם 'קו עיתונות', ומאשים את גרינברג בסגירת חשבונות אישיים, על גבה של המפלגה: "בבחירות האחרונות גרינברג ניצל את מעמדו ובמקום לאחד את כולם – הוא התחשבן, לא שיתף, עשה הכל לבד וגרם נזק לליכוד".

משה מאשים את גרינברג בכך שהוא סוגר חשבון עם אנשי הסניף המקומי בשל אי תמיכתם בו לראשות העיר. "הוא משתמש בכוח שלו נגדנו וזה לא מקובל. יש לך מלחמה אישית נגדי? אין בעיה, סגור איתי את החשבון בבחירות המקומיות הבאות, אבל אל תעשה את זה על הגב של הליכוד הארצי. אותנו מעניין לחזק את הליכוד, לא לעשות משחקים. הוא גורם נזק".

על פי התיאור של חבר המועצה משה, בתקופה האחרונה פעילי התנועה המקומיים מודרים לחלוטין מכל פעילות, ומעודכנים רק מכלי התקשורת.

אך האשמה החמורה יותר בדבריו, נעוצה בסוגיית הפעילים: "גרינברג לקח עובדי עירייה למטה הבחירות, כאלו שתחת הסמכות שלו ומן הסתם יש לו שליטה עליהם. כל מי שמנהל את הסניף הם אנשים שלו, לא אנשי ליכוד, כל מיני אנשים שמעולם לא ראית את הפרצוף שלהם בליכוד. זה גורם נזק".

אירועי השבוע נראים כמו קרע פומבי ובלתי ניתן לאיחוי, אך להערכת גורמים מעורבים, לא מדובר בסוף פסוק אלא בשלב כיפופי ידיים וניסיון לשפר עמדות.

פנינו לקבל את התייחסותו של ראש העיר רמי גרינברג לדברים, אך נענינו בהתעלמות.

השארת תגובה