1000 בחורים השתתפו במבצע הלכות שבת

לאחר שלמדו ושיננו מספר סימנים בהלכות שבת שלמדו בשלב ראשון של מבצע השינון, כ-1000 בחורי ישיבות נבחנו על תלמודם בסוף זמן קיץ האחרון • ישראל פרוש: "המבצע נועד ללכד מצד אחד את כלל תלמידי הישיבות, לצד שינון הלכות נחוצות בכל בית"

שולחן שבת
שולחן שבת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כאלף תלמידי ישיבות הלומדים בעיר השתתפו בשלב הראשון של מבצע שינון הלכות שבת שיצא לדרך ביוזמת ראש העיר ישראל פרוש, במסגרתו למדו הבחורים את הנושא ואף נבחנו עליו בסוף זמן קיץ האחרון.

בשלב הראשון של המבצע, פורסמו סדרי הלימוד והשינון הכוללים לימוד שני סימנים הנוגעים להלכות בורר וסוחט, סימנים שי"ט וש"כ בשו"ע עם משנה ברורה, ולקראת תום 'זמן קיץ' חולקו מבחנים אמריקאים, העומדים כעת לבדיקת רבנים.

בלשכת ראש העיר, שם ריכזו את המבחנים, הופתעו מהכמות הרבה של המשובים שהגיעו מתלמידי הישיבות, כאשר מידי יום נוספו עוד מאות טפסי מבחן שמולאו על ידי הבחורים החרוצים.

עתה, עם תום השלב הראשון במבצע השינון, תתקיים הגרלה על פרסים יקרי ערך, ובהמשך תתקיים נסיעה למקומות הקדושים על ידי העירייה, לכלל התלמידים שהשתתפו במבצע.

התהליך מלווה על ידי צוותים רוחניים מישיבות העיר, רבנים ופוסקי הלכות שמתווים את סדרי הלימוד. הרבנים הסבירו כי גדולי פוסקי הדורות כתבו פעם אחר פעם על החשיבות שבלימוד הלכות שבת, ועל הצורך המתמיד לשוב ולשנן את אותן הלכות, שהן "כהררים התלויים בשערה".

ראש העיר, ישראל פרוש, אמר: "אלעד, כעיר הישיבות, חרתה על דגלה את חשיבות ורוממות התורה. מדובר בנושא חשוב שנוגע לכל אחד ואחד מהתושבים, שומרי התורה והמצוות. המבצע נועד ללכד מצד אחד את כלל תלמידי הישיבות, לצד שינון הלכות נחוצות בכל בית, שהן הלכות שבת, עליהן נכתב רבות בספרי ההלכה והפוסקים. אנחנו מעריכים מאוד את התלמידים הרבים שלקחו חלק בשינון ובמבחן. תלמידי הישיבות באלעד הם הגאווה של העיר ואנחנו נעשה הכל כדי להרחיב את ספסלי בתי המדרש בעיר אלעד".

תגובה אחת
  1. ישר כוחכם

השארת תגובה