חדש ומפתיע: אוכל הודי אותנטי כשר למהדרין

מסעדה הודית חדשה כשרה למהדרין נפתחה ברמת החייל וכבר נוהרים אליה המון סקרנים • מנות מפתיעות, טעמים מעניינים וקרולינה אחת שמנצחת על כל הדבר המיוחד והיפה הזה • אם יש לכם טעם טוב באוכל – לא תרצו לפספס

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הגעתי לטעום מהאוכל ההודי סיקרן אותי, תמיד קראתי כתבות על הודו, ראיינתי כאלה שטיילו שם ומידי פעם ככה התחשק לי לטעום מהאוכל ההודי. כששמעתי על מסעדה הודית כשרה למהדרין ברמת החייל מיהרתי לבקר במקום.

הגעתי דווקא בשעת צהרים, ומיד התלהבתי מהעיצוב ולא ידעתי שבעצם מחכה לי כאן סיפור מעניין.

בחיוך רחב הציעו לי את התפריט, שקעתי בו כמעט ושכחתי להזמין, עד שקיבלתי הסבר מפורט על כל מנה, כי בכל זאת כל השמות היו חדשים לי. למתכונים אגב, יש היסטוריה של יהודים ויהודיות ידועים מהודו.

החלטתי לעשות טעימות מכמה מנות בכדי להכיר את העולם הקולינרי ההודי שכל כך סיקרן אותי. בתוך דקות מספר מטבלים ודפי אורז הוגשו לשולחן, בטעמים שלא הכרתי עם שילובים של מנגו ופירות, ועקיצה של חריפות. תבשיל עדשים, תפוחי אדמה ורוטב מסאלה על מצע אורז צהוב; תבשיל אדמדם ותפוחי אדמה המבושלים בתבלינים הודים ומוגשים עם בצל קצוץ; טאלי ירקות; אורז בסמאטי וצ'פאטי; צ'יקן טיקה וכמובן צ'אטני בצד.

ביקשתי גם לטעום מהדג, שהגיע צלוי בדיוק מושלם, מסתבר כי המנות ההודיות מפתיעות ומעניינות שמשחקות על הקו שבין פשטות לטריות, עם הרבה חומרי גלם טריים, ירוקים וירקות ופירות טריים ועונתיים שמשתלבים במנות כמו סלט טופו על מצע חסה ואפונה, לצד רוטב מפתיע. ואננסים טריים ליוו את הפינוקולדה שהזמנתי מהבר בתוך המסעדה.

כמה הפתעות בשעת צהריים אחת.

ביקשתי להודות לבעלת המקום קרולינה, שעל שמה נפתחה המסעדה קארי לינה משחק מילים של הקארי טמון בשמה.

"כולם מצפים לראות הודית אבל אני דווקא מפינלנד וגדלתי וגידלתי את חמשת בנותיי באנגליה" היא מספרת ומצביעה על הבנות שהן יד ימינה במסעדה. היא חזרה בתשובה, ותמיד אהבה את האוכל ההודי, היא שמה מודעה בעיתון בחו"ל, עד שמצאה שף הודי, שבא אליהם הביתה ולימד אותה במשך תקופה את רזי המטבח ההודי.

הוא לימד אותה להכין מתכונים שהם לא כשרים, תוך כדי מציאת פתרונות של תחליפים שנתנו מענה לכל מתכון.

"והנה עכשיו אני בישראל", היא מספרת, "בעלי הוא תימני, שמו אביגדור קהלני…" עצם הזכרת שמו מעלה לה חיוך על הפנים השם שגורם בהחלט לתגובות.

קרולינה התחילה במכירת ערכת שבת לשמונה סועדים מה שהתפתח בהמשך למסעדה קטנה בבני ברק והיום היא משיקה את חלום חייה: מסעדה הודית כשרה למהדרין, כולל משגיח צמוד והיא רק מחכה לקהל שוחרי הכשרות שיבואו וייהנו מחוויה קולינרית. המסעדה גדולה ומרווחת אפשר בהחלט לערוך שם אירועים, והמחירים, כל כך מפתיעים, מתאימים לכל כיס.

מסעדת "קארילינה" רחוב הברזל 32 תל אביב 03-6722709

השארת תגובה