משה ליאון לא מצליח לגייס תרומות?

בדיקת 'שקוף' מגלה: משה ליאון הצליח לגייס 300,000 ₪ בלבד מתוך קמפיין בחירות שעלותו מוערכת במיליונים • התורמים שדווחו לאחר בחירתו: משפחת קבלנים ירושלמית # כל הפרטים

רהע משה ליאון
רהע משה ליאון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

האם ראש עיריית ירושלים משה ליאון נותר בחובות של מיליוני שקלים מקמפיין הבחירות? על פי הפרסום של עידן בנימין באתר 'שקוף', משה ליאון הצליח לגייס כ-300,000 שקלים בלבד, מתוך מיליונים אותם הוא צריך לגייס על מנת לכסות את עלויות הבחירות. העובדה שליאון נחשב לאדם אמיד ביותר, לא עשויה להועיל, מאחר ועל פי חוק, אסור להזרים כסף אישי לקמפיין, מתוך מטרה להעניק לכל מתמודד נתוני פתיחה שווים.

על פי הערכות של פרויקט 'מאה ימים של שקיפות', עלות קמפיין הבחירות של משה ליאון עמדה על 7 מיליוני שקלים, מתוכם הוא זכאי להחזר מהמדינה רק על מחצית מהסכום, בשל כך שסיעתו לא זכתה אף לא למקום בודד במועצת העיר.

בעבר טען ליאון כי את מרבית עלויות הקמפיין הוא מימן באמצעות כספו הפרטי, אך כאמור, עליו למצוא כיסוי להלוואות מתרומות קטנות אותן מותר לגייס על פי חוק. יצוין כי ראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת – מיליונר בזכות עצמו – נקנס בעבר על ידי מבקר המדינה בסכום של 406,000 ₪ בשל עבירות על חוק מימון בחירות של סיעתו.

כאמור, למרות הסכומים הגבוהים שעל משה ליאון לגייס על מנת לכסות את עלות הקמפיין, עד כה דווח למבקר המדינה על תרומות בסך כולל של כ-300,000 שקלים בלבד.

ראויה לציון הנקודה הבאה: מתוך התרומות שהגיעו לאחר בחירתו של ליאון לראשות העיר, כמעט כולן מגיעות מבני משפחה אחת – משפחת ברדריאן. על פי הרשומות, המשפחה מחזיקה בחברת 'אחים ברדריאן', המבצעת עבודות תשתית רבות בירושלים, בהן עבודות הרכבת הקלה.

מלשכת משה ליאון נמסר ל'שקוף' בתגובה: "הפרטים בכתבה אינם מדויקים. ע"פ החלטת המבקר לכל מועמד ישנם חמש שנים לגיוס תרומות. ראש העיר לא נכשל מאחר ולא התפנה עדיין לגייס תרומות מיום כניסתו לתפקיד. לגבי מספר המנדטים מקור המספר הוא בטעות אנוש כפי שהוסבר בעבר".

השארת תגובה