בן גביר: "לא אתן שיפגעו במגזר החרדי"

"אנחנו רואים בציבור החרדי את אחד המגזרים הטובים בארץ, לימוד התורה הוא ערך עליון ומקודש מבחינתנו. אין לנו מחלוקת על כך"

בן גביר בכנסת
בן גביר בכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הניסיונות לפגוע במגזר החרדי ממשיכים, בעקבות ההסתה של יאיר לפיד כנגד המגזר החרדי הגיש עו"ד איתמר בן גביר עתירה לועדת הבחירות לפסול את כחול לבן מלהתמודד בבחירות: "לא אתן שיפגעו במגזר החרדי. אם מישהו היה אומר חלילה על ערבים חצי ממה שלפיד אומר על חרדים היו מכניסים אותנו לבית הסוהר. אני שואל האם מותר להגיד שהחרדים סוחטים את המדינה? איזו חוצפה? מאיפה התעוזה להכליל ציבור כ"כ גדול טוב וערכי. אם הם לא היו מונעים מהסתה הם היו באים להכיר את המגזר החרדי כפי שאנחנו מכירים, משפחות טובות מרובות ילדים בלי עין הרע, שחיות בצניעות ושמקריבות את החיים שלהם למען לימוד התורה. הם היו רואים גם את כל ארגוני החסד שיהודים חרדיים מקימים ומתנדבים בהם."

לא פעם מגן עו"ד בן גביר על המגזר החרדי, משתמש בכלים המשפטיים של דינה זילבר כנגדה. והסיפור האחרון שממחיש את זה הוא הבריכה ברהט.

מדינת ישראל פתחה ברהט בריכת שחייה והבדואים החליטו שבריכת השחייה תהיה נפרדת לגמרי. יום גברים ויום נשים. עו"ד בן גביר פנה לדינה זילבר וטען על כך שהיא אוסרת הפרדה רק כשמדובר בחרדים ומתירה אצל הבדואים ודרש חוק שווה לכולם. וזילבר אכן ענתה שצריך לטפל בנושא ופנתה לעיריית רהט ודרשה לעשות שעות שחייה מעורבות.

העיתונאי קלמן ליבסקינד חשף השבוע את המשך ההתנהלות: "לא תאמינו, במשרד המשפטים פשוט בחרו להתקפל. מאבקי כוח זה טוב עם ציבור חרדי, כנראה קצת פחות עם הבדואים. פניתי לאחרונה אל דינה זילבר כדי לבדוק מה קורה בעניין הבריכה ברהט… שימו לב לתשובה: "המשנה ליועמ"ש (ציבורי-מינהלי), דינה זילבר, וצוותה, קיימו מפגש חשיבה משותף עם גורמי העירייה הרלוונטיים, על מנת לגבש מתווה מוסכם לפעילות הבריכה… הוחלט כי במהלך העונה הנוכחית תפעל הבריכה במתכונת מופרדת לעונה אחת, ובתקופה זו תבחן העירייה אם ישנם גם תושבים המעוניינים בשעות רחצה מעורבות. לאחר מכן הנושא ייבחן שוב".

מסביר עו"ד בן גביר: "זו התנהלות ידועה, ישנן שני מערכות חוק נפרדות. יש חוק אחד ליהודים חרדיים וחוק אחר לבדואים. ואני לא אתן לזה המשיך, כפי שהיה בקדנציה של ד"ר בן ארי בכנסת אנחנו נהיה יחד עם החרדים בכל נושא שבקדושה. אם מישהו מתלבט למי להצביע ותורת ישראל חשובה לו אנחנו המפלגה היחידה שיכולה לתת לו מענה"

כזכור, בפעם הקודמת שעוצמה יהודית הייתה בכנסת עם ד"ר מיכאל בן ארי הוא תמך בכל הצעה של המפלגות החרדיות וכפי שאמר לא פעם ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה: "אנו רואים בבן ארי את האצבע השישית של יהדות התורה". עו"ד בן גביר לא מתכוון לנהוג אחרת: "אנחנו רואים בציבור החרדי את אחד המגזרים הטובים בארץ, לימוד התורה הוא ערך עליון ומקודש מבחינתנו. אין לנו מחלוקת על כך".

השארת תגובה