מסורבת? הגט מחכה לך, בואי

הבוקר פורסמה הודעה בה נטען כי הרב הראשי הורה על עיכוב לוויה של יהודיה אשר נטען כי בנה מסרב לגרש את אשתו – כשהותרה הלוויה, פירסם הגבר את גירסתו

אילוסטרציה: בית הדין הרבני בחיפה
אילוסטרציה: בית הדין הרבני בחיפה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בלעדי: הבעל שלווית אמו עוכבה: הרב הראשי לאו משקר – מעולם לא הסכמתי להישמע להוראת בית דין רבני ליתן גט ולא הופקד כל ערבון.

בתקשורת פורסם כי "הרב הראשי לישראל דוד לאו הורה לחברה קדישא בירושלים לעכב את קבורתה של אישה שהלכה לעולמה – כדי להגביר את הלחץ על בנה, סרבן גט. האם, שהייתה אמורה להיקבר הבוקר (ג'), תובא למנוחות בשעות הקרובות אחרי שהבן התחייב לציית להוראות בית הדין ולהפקיד ערבות כספית." ח"כ דתיים לאומיים וארגוני הנשים צוטטו כי "מהדברים שרק רבנות ראשית ממלכתית יכולה לעשות".

אך בהודעה קולית הצהיר הבעל מאיר-ישראל קין (Meir-Israel Kin) כי שום גורם מבית דין רבני לא פנה אליו בנושא וכל הפרסום הוא שקרי לחלוטין. הגט ממתין לאשה בבית דין "שער המשפט" בראש הרה"ג גשטטנר כבר מעל עשור, אשר מסרבת לקבל את סמכותו לדון בתביעות הכספיות.

בשולי הדברים יואר כי סנקציית עיכוב הקבורה בגין אי הסכמה לגירושין נאסרה בפסק הדין בג"ץ 5185/13 פלוני נ' בית הדין הרבני הגדול בירושלים (‏28/02/2017): " …. נמצא, ברוב דעות, כי יש לקבל את העתירה במובן זה שיבוטל החלק הנוגע לקבורה בהחלטת בית הדין הרבני הגדול".

תגובה אחת
  1. בכתבה מ2014 היא טענה כך: לונה קין אמרה בראיון לכתב העת כי כתנאי למתן הגט, בעלה לשעבר, שלא ניתן היה להגיע אליו לתגובה, דורש ממנה לשלם לו 500,000 $ ולוותר על המשמורת על בנם בן ה -12. "הוא סוחט אותי בחצי מיליון דולר ומשמורת," אמרה. היא גם טענה שהוא מציב את הדרישות הללו "בעשר השנים האחרונות."

השארת תגובה