בליכוד תוקפים: ליברמן חבר ל'כחול לבן'

הסכם העודפים שהפך למרכז הקמפיין הפוליטי של המפלגות הגדולות: ישראל ביתנו חתמה היום (ג) על הסכם עודפים עם כחול לבן – הליכוד ונתניהו עלו להתקפה

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מפלגות ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן וכחול לבן של גנץ ולפיד חתמו היום (ג) על הסכם עודפים, וזכו להתקפה של הליכוד וראש הממשלה נתניהו אשר מנהלים קמפיין נגד ליברמן ולא פספסו את ההזדמנות לעלות להתקפה.

בי'ישראל ביתנו' מיהרו לציין שמדובר בהסכם טכני בלבד. "הסכם העודפים הוא עניין טכני בלבד. במערכת הבחירות הקודמת חתמנו עם הימין החדש שלא עברה את אחוז החסימה. ב-1999 חתמנו הסכם עודפים עם עמיר פרץ והרווחנו מנדט. מבחינה טכנית עכשיו לא נותרה שום אופציה אחרת, ואנחנו לא מוכנים להסתכן באובדן מנדט שניתן לקבל בזכות הסכם העודפים", כתבו.

עוד הוסיפו ב'ישראל ביתנו': "כל אלו שהחליטו להיכנע לטרור מרצועת עזה ומשלמים דמי פרוטקשן לחמאס, ואלו ששותקים נוכח הביזיון והפגיעה האנושה בהרתעה הישראלית, אינם רשאים לדבר בשם הימין ואינם נמנים עם המחנה הלאומי בישראל".

אולם ב'ליכוד' מיהרו לצאת להתקפה: "יצא המרצע מהשק. ליברמן חתם הסכם עודפים עם לפיד וגנץ, זאת אחרי שהצהיר בגלוי שיתמוך בגנץ ולפיד לראשות הממשלה. מי שרוצה את נתניהו כראש הממשלה חייב להצביע רק לליכוד", נכתב בהודעה הרשמית של הליכוד.

גם ראש הממשלה נתניהו תקף ואמר כי "היום זה רשמי: ליברמן חתם על הסכם עם לפיד וגנץ – ובכך הוא מעביר קולות לשמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד".

ח"כ מיקי זוהר כתב: "‏ישראל ביתנו וכחול לבן חתמו על הסכם עודפים, יש למישהו עוד שאלות או תהיות לגבי המטרה של ליברמן? ידעו כולם: כל ימני שיצביע לליברמן נותן את קולו לממשלת גנץ-לפיד. ומי שרוצה את נתניהו והליכוד בהנהגת המדינה חייב להצביע מ.ח.ל. אסור לנו לסכן את עתיד המדינה בהקמת ממשלת שמאל, בע״ה ננצח".

ליברמן עצמו, לא נשאר חייב וכתב בטוויטר: "‏ראיתי את התגובה של הליכוד שהצחיקה אותי. נתניהו עשה הסכם כניעה עם חמאס. אני עשיתי הסכם עודפים עם כחול לבן, נראה לי עדיף".

השארת תגובה