השופט: "חבל שהחשוד אזוק ולא השוטר"

בדיון הארכת מעצר של חשוד באלימות פנה השופט אל נציג המשטרה בזעם: "השוטר הפעיל טייזר נגדו כשהיה אזוק והתוצאה היא שהחשוד שבפני עצור, והשוטר לא עצור, וחבל מאוד שלא"

מעצר עצור אזיקים
מעצר עצור אזיקים

דיון מעניין ולא שגרתי התנהל בימים האחרונים באולמו של השופט נחום שטרנליכט בבית משפט השלום בפתח תקווה, במהלך בקשת המשטרה להארכת מעצרו של גבר שנחשד באלימות נגד בני משפחה.

בעוד השוטרים ביקשו מהשופט להאריך את מעצרו של החשוד בפעם השנייה בעקבות כך שהתנהל נגדם באלימות השיב השופט שרתח מזעם, "איך אפשר לטעון לאלימות מצד חשוד שהיה אזוק בידיו וברגליו? דיבור בפה מטונף הופך אותו לאיש בזוי בעיני, אבל זו לא עבירה פלילית". השופט המשיך בהאשמתו את המשטרה, "השוטר הפעיל טייזר נגדו כשהיה אזוק, והתוצאה היא שהחשוד שבפני עצור, והשוטר לא עצור, וחבל מאוד שלא", סיכם בזעם.

מנגד, ביקש נציג המשטרה בדיון לטעון כי השוטר נזקק לטיפול רפואי וכראיה לדבר ביקש להציג סרטונים אשר יוכיחו את הטענה כי החשוד נהג באלימות. אלא שהשופט שצפה בסרטונים, הרעים בקולו כלפי נציגי המשטרה בדיון וקבע נחרצות, "אני לא רואה בסרטון שום תקיפה מצדו של החשוד. שומעים ניבולי פה של החשוד נגד השוטרים ושימוש בביטויים מעוררי גועל, אבל לא מעבר".

בהמשך הדיון סירב השופט להצעת נציג המשטרה לצפות בסרטונים נוספים, קבע הארכת מעצר נוספת של יום אחד וסיכם את הדיון: "המתלוננת טוענת לאיומים ולאלימות מצדו של החשוד, חרף העובדה שהוא עצור מאז שבת, הרי שאין כל ראיה לחיזוק חשד זה. קיים חשד נוסף לתקיפת שוטר והפרעה לשוטר במילוי תפקידו, ולכך אין כל ראיה מעבר לדוחות הפעולה של השוטרים. בסרטון שהונח בפני לא נראתה אותה אלימות נטענת. מה שנראה בסרט הוא שימוש באמצעים קשים מצדו של השוטר. ברור שהתרחשות בלתי סימפטית זו אין בה כדי לחזק את החשד לאלימות מצדו של החשוד ביחס לשוטרים".

השארת תגובה