נפל בעבודה מסולם ותובע את המלון

סולם אילוסטרציה (צילום: ויקיפידה)
סולם אילוסטרציה (צילום: ויקיפידה)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עבודות שיפוצים דורשות מיומנות מתאימה והדרכה מוקדמת. עובד תחזוקה שהתקבל לעבודה כ"רצף", אבל נדרש לבצע עבודות טייח בבית מלון שבו הועסק, נפל מהסולם ונחבל קשות. עתה הוא תובע את בית המלון בת"א, שבו הועסק.

באמצעות עוה"ד כרמי בוסתנאי וניצן כהן, הגיש העובד (בן 54) תביעה לבית משפט השלום בתל אביב בה הוא טוען כי מנהל העבודה בבית המלון ביקש ממנו לבצע עבודות במטבח המלון, ובין היתר עבודות טיח מעל תקרת החדר. לדבריו, מנהל העבודה נתן לו  סולם עץ פשוט שהיה במקום וציין בפניו כי הגישה לתא האחסון העילי מתאפשרת רק באמצעות סולם שגובהו 3 מטרים, שצריך למקם אותו מעל המדרגות התלולות, הרחק מהקיר. העובד השעין את הסולם על הקיר הסמוך לתא האחסון העילי, טיפס על הסולם, ותוך כדי ביצוע עבודת הטיח החליק  לפתע הסולם, רגליו נתפסו בין שלביו והוא  צנח יחד עם הסולם מגובה של 3 מטר, ונחבט בחוזקה בראשו בגבו ובצווארו.

העובד פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב. לטענתו, במשך השנים שחלפו מאז הנפילה הוא קיבל טיפולים שונים במסגרת מרפאות כאב, המשיך בטיפולי פיזיותרפיה וכירופרקטיקה, נטל משככי כאבים באופן קבוע, אבל בדיקות שעבר הוכיחו כי מצבו הולך ומחמיר. מומחה אורתופד צירף לתביעה חוות דעת שבה נקבע שלעובד נותרה נכות לצמיתות בגובה 19%.

אם לא די בתאונה, במהלך השנים היקף המשרה שלו בבית המלון הלך ופחת , עד אשר לפני כשלושה חודשים הוא זומן לשימוע לפני פיטורים וזאת על רקע מצבו הרפואי, או כפי שצוין בהזמנה לשימוע – "חוסר תפקוד". לבסוף, הוא פוטר מעבודתו.

התובע טוען, כי "עבודה בגובה וטיפוס על סולמות לא היה חלק מעבודתו" והוא גם לא קיבל ממעסיקיו הדרכה כיצד עליו לבצע עבודה בגובה אותה תבקש לבצע.  העובד גם מציין בתביעה כי לאחר התאונה, עברו עובדי ענף התחזוקה בבית המלון הדרכה בנוגע לעבודה על סולמות ועבודה בגובה והוסבר להם כי לשם ביצוע המשימה שהוטלה על התובע, היה צורך בשני עובדים נוספים שיאחזו את הסולם. עוד הוא טוען, כי לאחר התאונה דאגה הנהלת בית המלון "לסלק את הסולם" ורכשה במקומו סולם אחר.

התביעה משאירה לבית המשפט לקבוע את גובה הפיצויים שיקבל העובד שנפגע ופוטר.

תגובה אחת
  1. המעביד מחוייב לספק סביבת עבודה בטוחה לעובד עם ציוד תקין ולוודא שהעובד יבצע קורס עבודה בגובה במידה והוא מבצע עבודה שגובהה עולה על 2 מטרים

השארת תגובה