הרב פרץ מבטיח: "שנת הלימודים תפתח כסדרה"

על רקע איומי השבתת פתיחת שנת הלימודים כינס שר החינוך את ראשי אגפי החינוך לכנס היערכות והבטיח כי המשבר ייפתר בהקדם

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע איומי השבתת פתיחת שנת הלימודים כינס שר החינוך ח"כ הרב רפי פרץ את מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות ברחבי הארץ והבטיח לפתור את המשבר, שכן "בלי מורים, אין ביטחון ואין מדינה".

בכינוס שהתקיים במועצה האיזורית נחל שורק הבטיח שר החינוך, כי המשבר ייפתר ושנת הלימודים תפתח כסדרה.

הרב פרץ הציג את חזונו לשנת הלימודים הקרובה ואמר, כי הציב את נושא הטמעת הערכים כאחת מהמטרות המרכזיות במערכת החינוך. "צריך לחנך ולטעת ערכים לא פחות מהכשרה לשוק התעסוקה העתידי. יש עוגן ברזל והם ערכי היסוד שלנו – אהבת האדם, חיזוק הערכים יהודי וציוני וטיפוח למצוינות וערכיות יחד עם השליחות.
אני מאמין בחינוך שיוויוני ששומר על זהות כל מגזר בישראל. חילוני ודתי, יהודי, דרוזי, צרקסי, נוצרי ומוסלמי".

הנושא המרכז יהיה ערבות הדדית. תוך חיזוק והנחלת תחושת השייכות וחוסן. נגביר מחויבות חברתית והתנדבות, מצויינות ומיצוי. מטרת החינוך לעשות אדם טוב וישר ולא להפוך לבנק של ידע.התוכנית תשולב בכל תחומי הדעת.

נטפל גם במניעת נשירת תלמידים, יש 20 אלף כאלו. נפעל להחזרתם למסגרות חינוכיות השנה הוצב יעד של החזרת 2000 תלמידים למערכת.
נמשיך לפעול למען צמצום פערים ומצויינות בפריפריה וממשיכים להיות יעד לאומי.

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים שנשאה דברים בכינוס התריעה, כי שנת הלימודים לא תיפתח אם לא יטופלו בה הנושאים הבוערים הנמצאים על סדר היום. בהם פנסיה וימי מחלה למורים. המדינה הפקירה את עובדי ההוראה. לדבריה, "פקידי האוצר לא אומרים את האמת שנים רבות לארגוני המורים".

בעניין הרפורמה בחינוך המיוחד אמרה, "לא הקשיבו לנו אבל הוכחנו כי זהו רק קיצוץ בתקציב. מדובר בבכיה לדורות. הרפורמה משמעותה להוציא את מנהלי אגפי החינוך מהוועדות. יש כסף למינוי מפקחים ולא להעביר כסף לילדים. אנחנו בעד שילוב. אנחנו רוציב מיטוב ולא עובדי הוראה שלא הוכשרו שיעבדו עם ילדי החינוך המיוחד".

לדבריה, "מי שיפגע זה כולם. יפגעו הילדים הרגילים, יפגעו הילדים המשולבים והמורים וכמובן המשפחות. אפשר לעשות אבל לא בפזיזות כפי שרוצים לעשות. בואו נתחיל בהכשרת מורים במכללות. ילד לא יעבור עם כל הדברים וחסרים במערכת עובדים פרא רפואיים והפגיעה תהיה בפריפריה. אני מבקשת לעצור ולעשות חושבים ולא לרוץ לפיילוט בצפון. אין מורים, אין גננות, אין מנהלים. צריך לתת שכר הוגן שישארו מורים במערכת.

היא קראה לשר האוצר, וראש הממשלה להכנס לעובי הקורה אחרת לא תיפתח שנת הלימודים. "שבענו מדיבורים נמאס מהיחס לציבור עובדי ההוראה. אנחנו דורשים את מה שגזלו מאיתנו. אנשי האוצר הם עבריינים ברשיון. מקווה שפקידי האוצר יבינו ויפסיקו להתעלל בעובדי ההוראה. אנו דורשים להחזיר סמכות מורית שכן בלי מורים אין בטחון ואין מדינת ישראל. אם לא יתעשתו לא תיפתח שנת הלימודים".

השארת תגובה