סיור: 'מחיר למשתכן' החרדי

ברמת שלמה חנכו פרוייקט ראשון של מחיר למשתכן לציבור החרדי, שרת השיכון וח"כ הרב אורי מקלב העניקו את המפתחות למשפחות הזוכות | חברי המשלחת התגייסו במהלך הביקור באופן אישי לסיום הבעיות שנותרו באחיסמך

סיור מחיר למשתכן
סיור מחיר למשתכן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שרת השיכון הגב' יפעת שאשא ביטון קיימה בסוף השבוע סיור בפרויקטים של מחיר למשתכן לציבור החרדי המאוכלסים בימים אילו בשכונת רמת שלמה בירושלים ובאחיסמך הסמוכה ללוד, לביקור התלוו ח"כ הרב אורי מקלב וצמרת משרד השיכון מנכ"ל המשרד מר בני דרייפוס ומנהלי האיזורים הרלוונטים לביקור, הביקור החל בשעות הבוקר בשכונת רמת שלמה בפרוייקט מחיר למשתכן הראשון לציבור החרדי המתאכלס, שם התקיים טקס מסירת מפתחות לדיירים המתאכלסים בימים אלו בפרוייקט.

עם הגיע הפמליה הנכבדה למקום שרת השיכון וח"כ אורי מקלב קיבלו סקירה מקיפה מצמרת משרד השיכון על תהליכי הבניה בשכונה המותאמים במיוחד למען רווחת הציבור החרדי, כך למשל הודגם כי כבר כבסיס הדירה מגיעים עם מטבח על פי כללי ההלכה וכן מרפסות מותאמות לציבור החרדי, למרות שהפרוייקט הינו מחיר למשתכן חשוב היה כי צביון בנית השכונה תהיה בצורה המתאימה לציבור החרדי המקפיד על קלה כבחמורה.

אל המקום הגיעו משתכנים רבים ומנהלי הפרוייקט ומנכ"ל המשרד הציג את התוכניות העתידיות לבניית מחלף אשר יחבר את השכונה החדשה ישירות לכביש הראשי מבלי להכביד על התנועה בשכונת רמת שלמה הותיקה, ח"כ הרב אורי מקלב שיבח בפני הנוחים גם את יו"ר הועדה לתכנון ובניה המוקמית סגר ראש העיר הרב אליעזר ראוכברגר אשר פועל רבות למען השלמת מבני הציבור לרווחת התושבים, הרב מקלב הדגיש את הצורך בהשלמת מבני הציבור בהקדם האפשרי עוד בטרם סיום האיכלוס במידת האפשר.

לאחר מכן שרת השיכון העניקו הצהרה מיוחדת לכלי התקשורת אשר נכחו במקום, שרת השיכון הגב' יפעת שאשא ביטון סיכמה בדבריה את הביקור המרגש ואמרה כי יש לה זכות גדולה להיות בפרויקט של המחיר למשתכן לציבור החרדי, הגב' ביטון הודתה לשר כחלון שהרים את הדגל הזה, זכיתי לתת למשפחת גרליץ את המפתח היום ואני מברכת אתכם שיהיה לכם רק שמחה וברכה בבית, לדבריה הצטרף מנכ"ל המשרד מר בני דרייפוס אשר ההחל למשפחה את מירב ההצלחה.

חבר הכנסת הרב אורי מקלב אמר כי לא בכל הפרוייקטים זוכים המשתכנים כי צמרת משרד השיכון מגיעה למקום ביום האיכלוס ובמיוחד השרה עצמה, אך מגלגלים את הזכות הזו לשרה, מקלב שיבח את השרה את מחוברת תמיד וקשובה לצרכי הציבור החרדי בכל עת. ח"כ הרב מקלב הציג את הזוכה החרדי משפחת גרליץ אשר קבילו את המפתחות מידי שרת השיכון הגב' ביטון קודם לכן והיותה של משפחתם משפחה שורשית וותיקה בעיר ירושלים.

מתאכלסים באחיסמך:

עם סיום הביקור בפרוייקט החדש ברמת שלמה עשו פעמיהם חברי המשלחת הנכבדה אל שכונת אחיסמך הסמוכה לעיר לוד שם מתאכלסים בימים אילו מאות משפחות לקראת חודש אלול הקרוב ופתיחת שנת הלימודים, עם הגיע שרת השיכון לעיר קיימה ישיבת עבודה בלשכת ראש העיר מר יאיר ריביבו שם עמדו על הצרכים הכלליים של העיר המתפתחת באחרונה.

לאחר מכן התקיימה ישיבת עבודה מסודרת במשרדי ועד משתכני אחיסמך בנוחות שרת השיכון ח"כ אורי מקלב צמרת משרד השיכון החברות הקבלניות המבצעות נציגי הקהילה והמשקעים, שם קיבלו סקירה מקיפה אחר סיום שלב א' של הפרוייקט ואיכלוסו בימים אילו לצד התחלת תנופת הבניה בשלב ב' של הפרויקט, בישיבה החשובה עבורו על כל הפרטים בכדי להשלים את האיכלוס תוך שהנוכחים מציגים את הבעיות שנותרו לשרת השיכון הגב' יפעת שאשא ביטון לח"כ הרב אורי מקלב ולראש העיר מר יאיר רביבו שהוא אף עתיד להיות תושב השכונה והאחרונים פותרים את הבעיות אחת אחת בכדי להשלים את האיכלוס.

שרת השיכון הצהירה לשמחת הנוכחים במקום כי בטיפול מוקדם שנעשה בעיית החשמל שנוצרה במקום תיפתר בימים הקרובים וכי יינתן טופס ארבע לפרוייקט עד לסוף בים הזמנים כך שדבר זה יעזור לתושבים החדשים לעבור את עיקר מקום מגוריהם עוד לפני תחילת שנת הלימודים הקרבה הבעל"ט, בשורה זו מהווה משב רוח רענן לאחר הבטחות רבות בנושא ציינו הגורמים במקום. שרת השיכון ציינה בדבריה כי הגיע למקום לאור הזמנתו של ח"כ הרב אורי מקלב, "הוריתי כעת כי יסתיימו כל העבודות כדי שיוכלו לקבל את טופס ארבע לשכונה עד לסוף החודש" אמרה שרת השיכון הגב' ביטון במפגש.

במהלך המפגש נידנו מספר נושאים נוספים כך למשל ראש העיר מר יאיר רביבו הדגיש את הצורך בהשקעת המדינה בפיתוח מוסדות החינוך בעיר דבר אשר הוא מעריך אותו בכשלושים עד ארבעים מליון שקלים נוספים הנצרכים להשלמת כלל השלבים של הפורייקט חבר הכנסת הרב אורי מקלב הסביר כי "חלק מהבעיה של מצוקת הדיור במגזר החרדי הוא היות וראשי הערים לא רוצים, כאן יש שרת שיכון שמאוד עוזרת לצד ראש עיר שרוצה לעזור ולא עושה חשבונות ולכן זה מצליח. רק ככה אפשר לעשות פרוייקטים ולמנף אותם. אנחנו משקעים כאן בעיר הזו כדי למנף את כל האיזור".

הרב מקלב הסביר את המורכבות של הציבור החרדי בפרוייקטים של מחיר למשתכן ושיבח את התייגסות המשקעים, ראש העיר מר יאיר רביבו המתעד להיות אף תושב השכונה ציין כי השכונה היא תהיה מקור השראה ולא מתאפשר על שום דבר, יש גינות ופינות נוי איכותיות כמו בכל שכונה אחרת, לא ויתרנו וחייבנו חברת ניהול לכל הפרוייקט כדי שהמבנים ישארו תקינים גם לאורך ימים ושנים, בסיום הישיבה אף עלו מספר פתרונות נוספים לפתרון מצוקת הדיור בתווך הארוך יותר דברים שאם יצאו לפעול עשויים לקרום עור וגידים כבר בקרוב ויביאו להקלה במצוקה הקיימת.

לאחר מכן יצאו חברי המשלחת הנכבדה לשטח לראות מקרוב את התקדמות הבניה לצד הבניינים המאוכלסים בימים אלו, שרת השיכון וח"כ הרב אורי מקלב התפעלו מרמת גימור הדירות במקום כאשר הם בנויים לרווחת הציבור החרדי, מנכ"ל המשרד מר בני דיירפוס אמר כי כי התעוררות של המגזר החרדי התחום הדיור הוא מעורר השראה אלו דברים שלא רואים בציבורים אחרים ורואים כי מרבית הפרויקטים לציבור החרדים מצלחים מאוד.

חברי המשלחת סיימו את ביקרם במקום כאשר הם פותרים את הבעיות שנותרו תוך כדי הסיור כאשר ראש העיר עצמו וצמרת משרד השיכון יחד עם ח"כ הרב אורי מקלב מתגייסים באופן אישי בכדי שיוכלו לקבל את הטפסים הרלוונטים עד לסוף בין הזמנים , הרב מקלב סיכם כי זה אירוע מחולל הימים האילו נותנים נקדות אור וחיזוק למציאת פתרונות למצוקת הדיור"

השארת תגובה