נתניהו: "נצא למערכה רחבה בלי קשר לבחירות"

רה"מ הגיב לביקורת האופוזיציה בשל אי התגובה לירי הטילים לישראל, "כל מי שמכיר אותי יודע שהשיקולים שלי הם עניינים ושאני פועל בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון"

הרטמכ"ל כוכבי בגבול עזה
הרטמכ"ל כוכבי בגבול עזה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא אמש לקייב כאשר לפני ההמראה נשא דברים לתקשורת והתייחס לענייני השעה.

רה"מ ציין כי הוא יוצא לביקור חשוב באוקראינה בהזמנת הנשיא החדש זלנסקי. "יש לנו מאות אלפי אזרחים ישראליים שבאו מאוקראינה שמהווים קשר חי בין שתי המדינות, והקשר בינינו הולך ומתהדק. אני אדון עם הנשיא על הקמת אזור סחר חופשי, על הסכם הפנסיות ועל שורה של נושאים אחרים שיחזקו עוד יותר את הקשר המצוין בין שתי המדינות".

נתניהו התייחס לפעולה במוצ"ש בפאתי עזה ולאי תגובה נחרצת מצד צה"ל בתגובה לחידוש ירי הרקטות מהרצועה לישראל ואמר, "אני מבקש לשבח את צה"ל על הפעולה שחיסלה אתמול חמישה מחבלים בשטח עזה. המשימה שלי היא לשמור על הביטחון ועל השקט, ואנחנו עושים את כל הפעולות הנדרשות לשם כך. אני שמעתי אמירות שאני נמנע מלצאת למבצע רחב בגלל שיקולי הבחירות. זה לא נכון. כל מי שמכיר אותי יודע שהשיקולים שלי הם עניינים, הם אמיתיים, ושאני פועל בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון בתקיפות ובשיקול דעת".

"אם הדבר יידרש, אנחנו נצא למערכה רחבה בלי קשר לבחירות. עם בחירות או בלי בחירות, נעשה מה שדרוש למען ביטחון ישראל. אנחנו עושים את כל הפעולות הנדרשות. הצד השני מרגיש היטב את נחת זרוענו.״ הוסיף רה"מ.

נתניהו נשאל על ידי הכתבים על הסאגה סביב האישור וסירוב הכניסה לחברות הקונגרס מהמפלגה הדמוקרטית לישראל והשיב, ״אנחנו מכבדים את כל חברי הקונגרס, וההנחיה שלנו היא גם לאפשר כדרך קבע ובאופן אוטומטי את הכניסה של כל חברי הקונגרס, דמוקרטים ורפובליקנים. רק לפני שבוע נפגשתי עם עשרות חברי קונגרס דמוקרטיים. כשהשגריר דרמר התבטא, הוא ביטא בדיוק את המדיניות הזאת".

"יש לזה רק חריג אחד, והחריג הוא חוק ה-BDS שמחייב אותנו לבדוק כניסה של אנשים שתומכים ב-BDS. בזמן שהשגריר דרמר התבטא, לא הייתה בקשה ספציפית לביקורים הללו וגם לא לו"ז ותוכנית ביקורים ספציפית. מהרגע שהם הביאו זאת, בחנו את זה וקיבלנו את ההחלטה כפי שקיבלנו. זו לא החלטה מפלגתית, זו החלטה עקרונית. אנחנו מכבדים את כל המפלגות בארה"ב בצורה שווה, אבל אנחנו גם מכבדים את עצמנו. מי שבא להטיל חרמות עלינו ובא לכפור בלגיטמציה של מדינת ישראל, אנחנו לא מאפשרים לו כניסה.״

תגובה אחת
  1. המערכה היחידה שיצאת אליה בנחישות הייתה על המרפסת

השארת תגובה