בג"צ הקפיא את מינוי מנכ"ל משרד המשפטים

בכך נעתר ביהמ"ש לעתירת התנועה לאיכות השלטון – באופוזיציה מיהרו לברך על ההחלטה

אמיר אוחנה. צילום: מתוך ויקיפדיה
אמיר אוחנה. צילום: מתוך ויקיפדיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שופט העליון גורג' קרא קיבל את עתירת התנועה לאיכות השלטון והורה על הקפאת כניסתו לתפקיד של אופיר כהן מועמדו של שר המשפטים אמיר אוחנה, עד לדיון בעתירה. מוקדם יותר אישרה הוועדה למינויים בכירים את מועמדותו של כהן.

באופוזיציה מיהרו לברך על ההחלטה וב׳מחנה הדמוקרטי׳ אמרו, כי "בג״צ הוא המחסום האחרון בפני אלו שרוצים להפוך את ישראל לסיציליה".

"פיטוריה של אמי פלמור, מנכ״לית מקצועית ומוערכת ששירתה בתפקידה 5 שנים, היו מעשה מושחת שכל מטרתו לאפשר מינוי מקורב לאחת העמדות החשובות במדינת ישראל. בג״צ לבדו לא יוכל לעמוד בסחף שמוביל החשוד מבלפור- על כן אזרחי המדינה חייבים להחליף את המושחת מבלפור בממשלה נקייה שעובדת למען הציבור ולא השררה. את הבחירות הקרובות לא צריך לנצח- את הבחירות הקרובות חייבים לנצח".

ואילו במפלגת "העבודה-גשר" הגיבו להקפאת כניסתו של כהן לתפקיד מנכ״ל משרד המשפטים ואמרו, כי "טוב מאוד שבג"ץ הוציא תמרור עצור לאוחנה – שר משפטים זמני בממשלת מעבר שמקשקש על משילות, ובפועל נשלח לדאוג שפרקליט המדינה הבא יהיה ידידותי לביבי ויעזור לו להימלט ממְשפט. אנחנו מקווים שבקרוב מאוד תמרור העצור של העליון ייהפך לרמזור אדום בוהק, שיבהיר לנתניהו ואוחנה שיש גבול לכל תעלול".

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיב להחלטה ואמר, כי ״אל"מ (במיל׳) עו"ד אופיר כהן הוא מהמינויים הראויים ביותר במשרדי הממשלה. מדובר באדם שתרם את שנותיו היפות ביותר לשירות ביטחון מדינת ישראל ונושא על גופו את המחיר היקר. הוא בעל כישורים משפטיים וניהוליים מתאימים כפי שקבעה הוועדה למינויים בכירים בנציבות שירות המדינה, שדנה בדקדקנות במינויו. אני מקווה ומעריך שגם ביהמ"ש העליון יתרשם כך.״

השארת תגובה