שמירה על יסודות יציבים של הבניין בעת ביצוע שיפוצים

קונסטרוקציה, צילום: סאגה קונסטרוקטור
קונסטרוקציה, צילום: סאגה קונסטרוקטור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כשבונים בניין חדש תפקידו של המהנדס הוא לחשב את משקלו של הבניין לאחר האכלוס. התחשיב כולל את כמות האנשים שיגורו בבניין את משקלו של כל הציוד הפרטי בכל דירה והציבורי כמו המעלית. על פי תחשיב זה ייבנו יסודות הבניין.

אם לאחר תקופה הדיירים מעוניינים לבצע שיפוצים בדירה יש לבדוק עם קונסטרוקטור שהפעולה אפשרית בהתאם לתוכניות של הבניין ולחישובי העומס.

עריכת שינויים בנראות הדירה

לקוחות רבים מחליטים בשלב כלשהו לבצע שינויים בנראות הדירה לאור העובדה שהמשפחה התרחבה או לאחר שהילדים עוזבים את הבית. רבים מהם מעוניינים לשבור את הקיר המפריד בין המטבח לסלון כדי שיוצר חלל הרבה יותר רחב, או קיר אחר המפריד בין חדרים או בין חדר האמבטיה למרפסת השירות.

במקרים רבים הלקוחות אינם חושבים שהקונסטרוקטור ייתן להם תשובה שלילית כיוון שהם אינם מודעים לחשיבות הרבה של חלק מהעמודים הקיימים בדירה.

לכן, הם כבר מכינים תוכנית אדריכלית ועיצובית של נראות הדירה לאחר שבירת הקיר והשימוש בחלל שנוצר לטובת הרחבת המטבח, הסלון או חדר האמבטיה, בהתאם למקרה.

קבלת אישור מקונסטרוקטור

קונסטרוקטור חייב להגיע לדירה, להבין מהם השינויים הנדרשים ולבדוק את ההיתכנות בפועל בהתאם לתוכנית הכללית של כל הבניין. אם הקיר הוא עמוד תומך, הרי שהוא חלק מיסודות הבניין ולכן ברוב המקרים לא יהיה לכך אישור והלקוח לא יוכל לבצע את השינוי הנדרש, כיוון שהוא מסכן את יציבותו של הבניין.

כשמתקבלת החלטה מסוג זה ללקוחות קשה לקבל את הקביעה כיוון שהם מאד מעוניינים לבצע את השיפוץ שעליו פנטזו, כדי להפוך את המקום לדירת החלומות שלהם.

הקונסטרוקטור ינהל איתם שיחה עניינית ויסביר להם את הסכנות הרבות עבורם ועבור שאר הדיירים כדי שיבינו שאין מדובר בעניין של מה בכך אלא בדיני נפשות, לאור העובדה שהקיר הוא חלק מהותי מיסודות הבניין.

במקרים אחרים, אם לא נשקפת סכנה לאיתנותו של הבניין, המהנדס ייתן אישור בכתב על כך שאפשר לשבור קיר ספציפי בלבד, תוך מתן הנחיות במידת הצורך.

חוות דעת של קונסטרוקטור מומחה

מומלץ להזמין קונסטרוקטור מומחה אשר מכיר את הבניינים בסביבת המגורים, רבים מהם מכירים את התוכניות כיוון שראו אותן אין ספור פעמים, כך שהם יכולים לבחון את הנושא לעומקו ולקבל החלטה מושכלת. אין אפשרות לערער על ההחלטה כיוון שהחלטתו היא מוסמכת, החלטית ומבוססת על מה שקורה בשטח.

ביצוע פעולות ללא אישור קונסטרוקטור

מדובר בנושא אקוטי ולכן חל איסור על שבירת קירות ללא קבלת אישור בכתב מקונסטרוקטור. מי שיבצע זאת על דעת עצמו מסכן את בני משפחתו ואת דיירי כל הבניין.

במקרים קיצוניים פעולה כזו עלולה לערער את יסודות הבניין ולהפוך אותו למסוכן כיוון שהוא עלול לקרוס.

השארת תגובה