305 צעירים 'עלו' לשרת בצה"ל

בטקס במעמד שר הקליטה ח"כ יואב גלנט, ולצד ברכות מצולמות מפי ראש הממשלה ונשיא המדינה, נפתח מחזור 2019 של גרעין צופים צבר

אילוסטרציה: חיילים, צילום: דובר צה"ל
אילוסטרציה: חיילים, צילום: דובר צה"ל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

באולם סמולרש באוניברסיטת ת"א נערך טקס פתיחת השנה של גרעין צופים צבר 2019, בהשתתפות 305 צעירים וצעירות יהודיים מכל רחבי העולם, שעלו לארץ כדי להתגייס לצה"ל כחיילים בודדים. במהלך הטקס נאמנו מכובדים רבים, ביניהם שר העלייה והקליטה יואב גלנט, תת אלוף אמיר ודמני רח"ט תכנון ומנהל כוח אדם, יו"ר חברת שיכון ובינוי, תמיר כהן ועוד.

גרעין צבר של תנועת הצופים החל בשנת 1991, במטרה ליצור מסגרת קבוצתית של תמיכה וליווי לצעירים יהודים ובני ישראלים, מכל רחבי העולם, אשר בחרו לעלות לישראל ולשרת שירות מלא ומשמעותי בצה"ל. הגרעין פועל בתמיכת המשרד לעלייה ולקליטה, אשר הפך לשותף המוביל את תכנית גרעין צבר עם תנועת הצופים, ויזם את תכנית "איתנו", שמהווה פלטפורמה חשובה לטיפול בעולים הנמצאים כבר במסגרת בארץ, בכדי להעלות בכל שנה כ-400 צעירים וצעירות, יהודים ובני ישראלים, ובסה"כ שותפים לגרעין בכל עת מעל ל-1,100 חיילים בודדים. גרעין צבר פועל על מנת לסייע בתהליך הקליטה האישי והקבוצתי בישראל, לכל אורך התכנית, דרך שילוב הצעירים בישובים, ליווי צמוד, ייעוץ ותמיכה בחיילים הבודדים, לפני, במהלך ואחרי השירות. הנתונים מראים כי 30% מהמשתתפים ממשיכים לתפקידי קצונה, וכ-80% מהמשתתפים בוחרים להישאר בישראל גם לאחר השחרור מצה"ל.

ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, ברך בסרטון: "שלום לכולכם וברוכים הבאים, הבייתה. אישתי שרה ואני מכירים את גרעין צבר, מקרוב. למדנו על כך מבנינו, אבנר, שבילה במשך שנה בצופים של בת ים, ושם הוא פגש חברים בגרעין צבר. הוא בא הבייתה ואמר לנו "אני כל כך מעריך אותם. חיילים צעירים, בנים ובנות שבאים מכל העולם, עוזבים את המשפחות שלהם ובאים לישראל בשביל לשרת בצבא. איזו התמדה, איזו סולידריות, איזו מחויבות" – וזה בדיוק מה שאני אומר, איזו התמדה, סולידיות ומחויבות יש לכם ותדעו שזה בשם כל האזרחים בישראל. יש לנו הערכה אינסופית כלפיכם, וכולנו מברכים אתכם בבואכם הבייתה."

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בירך בסרטון: "יקירותיי, יקיריי, אני שמח כל כך לברך אתכם היום ולהציע לכל החיילים, שהחליטו לעשות עלייה ולהצטרף לצבא ההגנה לישראל, לשמירה על הבית. הבית של העם והמולדת היהודית. חלקכם עומדים בתחילת המסע בתור אזרחים חדשים במדינת ישראל וחלקכם כבר התגייסתם ואתם משרתים שירות משמעותי ביחידות השונות בצה"ל. ההחלטה לעזוב את החברים, את הבית ולעלות לישראל היא החלטה מאוד אמיצה. אתם דוגמא ומופת. היו ברוכים. היו חזקים. אתם הציונים האמיתיים. זכיתם, וזכינו גם אנו."

שר העלייה והקליטה, אלוף (מיל') יואב גלנט: "כנער צעיר הקדשתי את מרבית זמני לפעילות במסגרת תנועת הצופים, כחניך וכמדריך. כך היה בפעולות, במחנות ובמסעות לאורך השנה, ובמיוחד בסופי השבוע ובחופשות. כמי ששירת שנים ארוכות בצה״ל, אני מכיר מקרוב את ההתנדבות והעשייה המשמעותית בצה״ל של העולים במסגרת גרעין צבר. החלטתם של הנערות והנערים הצעירים לעזוב את המדינה בה נולדו, את החברים והמשפחה, על מנת להתגייס ולשרת בצה״ל, להשקיע ואף לסכן חיים, למען מדינת ישראל ושמירת ביטחונה כרוכה בהתנדבות ובהקרבה מעוררת הערכה. תנועת הצופים וגרעין צבר, בפעולתם הברוכה, מוסיפים נדבך חשוב לחוסנה של מדינת ישראל.אני מודה לכם מקרב לב ומאחל לכם הצלחה בשירות המשמעותי בו בחרתם".

אלעד סנדרוביץ, מנכ"ל צופים צבר עולמי: "הסיפור של העולים היום הוא סיפור החלוצים של ימנו. סיפור של אידיאולוגיה, נתינה והגשמה. הם יודעים שלפניהם קשיים רבים והם יצלחו אותם יחד במסגרת גרעין צבר שמהווה קהילה חזקה לאורך כל הדרך- הגרעין הוא הסיבה האמיתית שהם לא יהיו באמת בודדים. אני מאחל למדינה ולגרעין צבר כמה שיותר עולים כמותכם ולכם, שירות מהנה, מפרה ובטוח."

השארת תגובה