במקום סופרמרקט – מגדל בן 22 קומות

פרויקט חדש בבת ים: מגדל השנהב ייבנה ברחוב החרושת באזור התעסוקה הצפוני של העיר, ויכלול מגורים, משרדים ומסחר

מגדל
מגדל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מגדל בן 22 קומות אשר יכלול קומות מסחר, תעסוקה ומגורים. בימים אלה החליטה הוועדה המקומית בת ים להפקיד את התב"ע של הפרויקט. יזם הפרויקט הוא עו"ד בנימין, והאדריכלים הם ערן לשם וערן שקד, בעלי משרד citybee.

הפרויקט יוקם ברחוב החרושת בצפון אזור התעסוקה העירוני, על מגרש בגודל 1.7 דונם שכיום ניצב בו סופרמרקט. מגדל השנהב יהיה בן 22 קומות וכן 3 קומות חניה תת קרקעיות. במגדל ייבנו כ-40 דירות בשטח כולל של 6,000 מ"ר, כ-10,000 מ"ר המיועדים לתעסוקה ולשטחי משרד ושתי קומות מסחר במפלס הקרקע. 500 מ"ר נוספים יוקצו לטובת שטח ציבורי.

יזם הפרויקט, עו"ד בני רבה, אומר כי "אני מברך על החלטת הוועדה המקומית אשר קיבלה את התוכנית שמטרתה העיקרית היא לאפשר את העיצוב הייחודי של הבניין. אני מאמין בפוטנציאל של אזור ה-CITY בבת ים, ורציתי שהבניין יביא איתו בשורה וחדשנות תכנונית. ההליך הסטטוטורי נמשך כ-4 שנים, החלטת הוועדה להפקיד את התכנית הינה אבן דרך חשובה שכן עכשיו יש בידינו וודאות תכנונית שמאפשרת לנו להבין את לוחות הזמנים לתחילת ביצוע הבניין. בכוונתי לצאת לדרך ולהתחיל בביצוע בהקדם האפשרי".

בת ים נהנית מתנופת פיתוח משמעותית בשנים האחרונות, לאחר שנים שבהן נשארה מאחור ולא הגיעה לרמות המחירים הנהוגות בערים אחרות במרכז. במשך שנים מחירי הדירות בעיר היו נמוכים מהממוצע הארצי, ורק בשנה האחרונה הדביקו המחירים בעיר את הממוצע הארצי (זאת לפי נתוני רשות המסים).

לבת ים יתרונות רבים: מיקום מצוין במרכז הארץ ובקרבה לתל אביב, קו חוף ארוך, מגמת התחדשות עירונית רחבה אשר מחדשת ומחזקת את השכונות הקיימות ומביאה לעיר אוכלוסייה חזקה, וכמובן סלילת הקו האדום של הרכבת הקלה אשר ישפר משמעותית את הנגישות ויאפשר לתושבים לוותר על רכב פרטי. הערכות שמאיות שניתנו בשנים האחרונות גורסות כי החיבור לרכבת בלבד יביא לעליית מחירים של 10%-20% בבת ים.

השארת תגובה