אף אחד לא ישנה את אורח חיי

בוסקילה
בוסקילה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השבוע נתקלנו בתופעה חדשה-ישנה שחוזרת על עצמה במספר מקומות בארץ ובערים השונות. בית המשפט פסק בניגוד להוראות חוק מפורשות וכה אמר: לא אאפשר אירוע שבו תהיה הפרדה בין גברים לנשים. אני שואל את בית המשפט: מי שמך? מי נתן לך את הזכות לנהל לי את אמונותיי, את אורח חיי?

נהוג לדבר בחברה שלנו על זכויות הפרט וזכויות האזרח, אני שואל: האם זכויות הפרט וזכויות האזרח שייכות רק למגזר מסוים? האם הגענו למציאות שבה בית המשפט בארץ פועל מתוך אג'נדה?

אני רוצה להזכיר לכולנו, כי כל רשות מקומית בארץ מקיימת עשרות ומאות פעולות תרבות לציבור הכללי (חילוני). כאשר מתבקש אירוע אחד לטובת ילדים, ילדות, נערים, נערות, אבות ואמהות מהמגזר החרדי, גם את זה רוצים למנוע מהם?

אני סבור שבמקרה זה בית המשפט שאמור לשקף את הצדק, את השוויון ואת המוסר, בצער רב אני קובע שהוא שגה באופן קיצוני. אני גם מעז לומר שרק למגזר מסוים "מעזים" להתערב באופן כה בוטה ולנסות לקבוע לו אורח חיים שהוא אינו מעוניין בו.

אני רוצה לקוות שבית המשפט ידע את גבולותיו ידע להיות גורם שמשקף את הצדק והאמת וידע לשמור על זכויות המיעוט של כל עדה ועדה.

בעירנו בת ים אנו יודעים לתת מקום של כבוד לכל מגזר ולכל עדה ובאופן שזה מכבד את רצונו ואמונותיו.

כולי תקווה כי בימים אלו של חודש מנחם אב, חודש שבו כולנו מחויבים להוסיף בו אהבה גדולה לכולם, חיבור שלם לכל אחד ואחת מאיתנו, שנדע רק לחבר ולא להפריד, לאהוב ולא לשנוא.

אנחנו בבת ים נמשיך באותו הקו שמחבר את כל הקהילות והמגזרים באופן שיביא לידי ביטוי את המארג והרב תרבותיות היפה שלנו.

השארת תגובה