לראשונה: חוברת אירועי בין הזמנים באלעד

לאחר חודשים של הכנות והיערכות, אירועי בין הזמנים באלעד יוצאים לדרך בשבוע הקרוב למשך שלושה שבועות • כל הפרטים

בחורי ישיבות בפעילות בין הזמנים (5)
בחורי ישיבות בפעילות בין הזמנים (5)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לראשונה באלעד: חוברת מהודרת רבת עמודים ובה שלל אירועי בין הזמנים, חולקה השבוע בתיבות הדואר של תושבי העיר, והתקבלה באהדה רבה. החוברת, פרי עבודה מאומצת של לשכת הדוברות ולשכת ראש העיר, כוללת עשרות אירועים ואטרקציות במחירים מסובסדים וכן אירועים של כניסה חופשית, שיתקיימו אי"ה בשלושת שבועות בין הזמנים הקרובים בכל רחבי העיר.

סימן הפתיחה של האירועים הוא "פריפריה בפארק" כאשר עם פתיחת אירועי בין הזמנים לקהל הרחב בפארק אלעד על שם דונלד ברמן, יתקיימו יומיים של פעילות מסובסדת לתושבים, במימון וסיוע המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל. המשרד אף מממן אירועים נוספים שיתקיימו אי"ה בין שרשרת אירועי בין הזמנים.

כמו כן, לראשונה, ייפתח הפארק הארכיאולוגי לקהל הרחב, ובמהלך ימי בין הזמנים יתקיימו במקום פעילויות ואטרקציות חוויתיות וחינוכיות, עבור מבקרים. לקראת בין הזמנים, הנחה ראש העיר ישראל פרוש, להתאים את המקום לכלל הציבור, ואכן, בעצת אנשי מקצוע מומחים, הוכנו מגוון פעילויות ואטרקציות, והמקום יפתח את שעריו לכלל הציבור למשך ימי בין הזמנים.

במסגרת הפעילות תתנסו בין שבילי הפארק רחב הידיים, באופן בלתי אמצעי, מהחיים לפני 2000 שנה במתקנים ההיסטוריים שנמצאו במקום, שוקמו, שוחזרו והושמשו.

בין תחנות הפעילות שייפתחו בבין הזמנים: שתילת צמחים וירקות, בית הבד, טיפול בדגן, דיש וקציר, אפיה בטאבון, היסטוריה וקיימות. זמן הפעילות כשעתיים והוא יתקיים בקבוצות על פי הרשמה מראש, בדרכי התקשרות שיפורסמו בהמשך.

כמו כן יתקיימו מופעים והצגות במחירים מוזלים במיוחד, לאורך ימי בין הזמנים, באולם האירועים ברחוב אבטליון ובאולמות נוספים בעיר. פרויקט "הפתעה בגינה", שפועל זאת הפעם השלישית באלעד, יכלול עשרות גינות ברחבי העיר במהלך ימי בין הזמנים, ובמסגרתו יתקיימו פעילויות חוויתיות וחינוכיות בנושאי הסביבה והזהירות בדרכים בגינות הציבוריות ברחבי העיר.

בשבוע האחרון של בין הזמנים, כנהוג, יפעל הלונה פארק במסגרת מסובסדת לתושבי העיר, במחירים זולים במיוחד. כשבמקביל, יתקיימו מופעים חינוכיים מידי ערב באותו שבוע, באמפי פארק רחב הידיים. את אירועי הבין הזמנים יחתום הקומזיץ בליל שישי האחרון של בין הזמנים.

כזכור, חידוש מיוחד השנה הוא שיתוף פעולה עם לשכות סגני ראש העיר, יהודה בוטבול ואברהם שטרן, להרחבת הפעילויות בימי בין הזמנים עבור תלמידי הישיבות, ובהפקת אירועים נוספים מעבר לאירוע סגירת בין הזמנים המסורתי.

גם השנה מיזם "כרטיסים ונהנים" זוכה להצלחה רבה בקרב התושבים, עם הטבות משמעותיות בכניסות לבריכות נחשונים במים, כשבמקביל השנה הורחב סל ההטבות לתושבי העיר, עם הוספת פארק המים חפץ חיים, שיעניק מחיר מיוחד עבור תושבי אלעד, בימי בין הזמנים, וזאת במכירת כרטיסים שמתקיימת במתנ"ס.

בלשכת ראש העיר ישראל פרוש, התקיימה ישיבת סיכום היערכות בהשתתפות כלל הגורמים האחראים על הפעלת האירועים, לצד מערכת האבטחה שכוללת שוטרים, מאבטחים ומתנדבים. כמו כן התקיים סיור מיוחד בשטח, יחד עם מפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי, המלווה את התפתחות גן החי ואת האירועים העירוניים מבחינה אבטחתית.

מנחם הורביץ, מנהל המנת"ס, הציג את יומן האירועים הצפוי, כשהוא מציג את חלקו של כל גורם באחריות להצלחת האירועים, זאת לאחר עבודה מכינה ארוכה, יחד עם מנהל מחלקת התרבות ברק שטיגליץ.

חבר מועצת העיר, ומחזיק תיק התרבות חנן זיגדון, כתב בפתח החוברת: "שמח אני לקחת חלק ולהשתתף בחוברת מהודרת זו המוגשת לפניכם המרכזת את אירועי הקיץ ומגוון האטרקציות לכלל הציבור. מוניתי על ידי ראש העיר להחזיק בתיק התרבות רואה אני בכך אתגר וחשיבות גדולה לפעול למען הכלל מתוך סמכות רחבה ואמון הדדי".

ראש העיר ישראל פרוש כתב: "אחת המשימות החשובות עליה שמנו דגש בתכנון מארג אירועי הקיץ, היא ההקפדה על מחירים מסובסדים ומוזלים. לקחנו בחשבון את העובדה שמדובר בהקלה כלכלית משמעותית למשפחות ברוכות ילדים, ואנחנו שמחים להציג לכם בחוברת זו את סל האירועים הזול ביותר שניתן להשיג. וכל זאת מבלי להוריד מאומה באיכות ורמת התרבות".

השארת תגובה