הושק בטקס מרגש: ארגון הגג לבני התורה באלעד

מעמד 'פתיחת בין הזמנים' שולב עם כנס יסוד ל'איגוד בני הישיבות אלעד', יוזמת 'דגל התורה' המקומית • מכתב ראש הישיבה, קומזיץ' סוחף וחשיפת היוזמות לעתיד הקרוב – סיקור נרחב

הארגון באלעד
הארגון באלעד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מעמד מרשים ומרגש בהשתתפות ראשי ישיבות בין הזמנים, נציגי הציבור ומאות בחורי הישיבות תושבי אלעד, נערך ביום שני במסגרת כנס "פותחים את בין הזמנים", בשילוב כנס היסוד ל"איגוד בני הישיבות אלעד", בחסות לשכת סגן ראש העיר ויו"ר דגל התורה באלעד אברהם שטרן.

במסגרת ההכנות לתקופת בין הזמנים החליטו סגן ראש העיר אברהם שטרן וחברי העירייה מסיעת דגל התורה באלעד משה ברדוגו ואיסר שפירא, להפנות משאבים ואמצעים רבים לטובת חיזוק בחורי הישיבות השבים לביתם לאחר סיום זמן קיץ מוצלח.

לשם כך הוחלט על הקמת "צוות היגוי" משותף לסיעת דגל התורה יחד עם ראשי ישיבות בין הזמנים הפועלים כבר שנים רבות בעיר, וזאת מתוך מטרה משותפת להרבות את כבוד התורה וכבודם של תלמידי הישיבות היקרים.

על פי החלטת ראשי ישיבות בין הזמנים הוחלט על אירוע פתיחה גדול שיהווה בעצם את יריית הפתיחה לישיבות בין הזמנים הרבות בעיר בשילוב כנס היסוד לאיגוד בני הישיבות אלעד. האיגוד יפעל לאגד את הפעילויות הרבות המיועדות עבור תלמידי הישיבות ויפעל בדרכים נוספות לרומם את קול התורה שימשיך לבקוע מבתי המדרש בעיר אלעד בימי בין הזמנים כבאמצע הזמן וזאת מתוך גיבוש ודיבוק חברים להגדיל תורה ולהאדירה.

המעמד נפתח בישיבה מיוחדת של ראשי הישיבות עם תלמידי הישיבות הגבוהות בעיר ובה דנו בדרכים נוספות לסייע לתלמידי הישיבות, סגן ראש העיר שטרן הבטיח כי לשכתו תדאג לפעילות מיוחדת ומאתגרת עבורם.

לאחר מכן נערך רב שיח מיוחד בענייני חינוך וישיבות בהשתתפות איש החינוך הרה"ג שמואל פולק, ובו ראשי הישיבות הציגו את השאלות של תלמידי הישיבות.

לאחר תפילת ערבית ברוב עם הוקרא מכתבו המיוחד של הגאון הגדול רבי דוד כהן, ראש ישיבת חברון וחבר מועצת גדולי התורה, ע"י הגאון רבי רפאל גפן מראשי ישיבת תורה בתפארתה.

כן נשאו דברים ראש העיר ישראל פרוש, שבירך את תלמידי הישיבות על זכותם הגדולה. סגן ראש העיר אברהם שטרן הביע את התרגשותו המיוחדת למראה מאות תלמידי ישיבות שכולם תושבי העיר, כן הציג בפני המשתתפים את היוזמה המיוחדת להקמת "ישיבת בין הזמנים ניידת" בה יוכלו כלל האברכים ותלמידי הישיבות ללמוד בימי בין הזמנים בכל מקום בו הם נמצאים, בסיום בין הזמנים יועברו דפי הלימוד ללשכת פניות הציבור של דגל התורה בעירייה ובין המשתתפים יוגרלו פרסים יקרי ערך.

שבת אחים ושירי כיסופים נערך בהשתתפות בעל המנגן נפתלי קמפה ובליווי תזמורת 'המנגנים' בניצוחו של מוישי רוט שריגשו את המשתתפים בשירה מיוחדת ובסיפורים מחזקים, שירי ההתעלות נמשכו שעה ארוכה, כשבסיומם פרצו הבחורים בריקוד נלהב לכבודם של עמלי התורה.

המשתתפים העלו על נס את השתדלותו הרבה של רפאל אלבז מנהל סיעת דגל התורה וראש לשכת סגן ראש העיר, שטרח רבות בשבועות האחרונים בתיאום עם כלל הגורמים למען הצלחת המעמד בכדי לייקר את כבודם של בחורי הישיבות.

השארת תגובה