כינוס למסיימי תלמוד תורה

תורה ברמה
תורה ברמה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תכונה רבה הורגשה בשכונת רמת שלמה השכונה שהוקמה על ידי מרן פאר הדור זיע"א וזכתה להיות שכונה של אברכים ותלמידי חכמים מופלגים מחכמי ירושלים. בחורים הלבושים בחליפות חגיגיות עם ההורים הלבושים חג נראו נוהרים לכיוון תלמוד תורה המצטיין ברמה מן הגבוהות ביותר בתלמודי התורה של רשת בני יוסף הלא הוא ת"ת תורה ברמה בנשיאות חבר מועצת חכמי התורה וראש מוסדות אור החיים הגאון הגדול רבי ראובן אלבז שליט"א, וזה כמה עשורים של שנים מנהל הרה"ג שלמה ברסקה שליט"א המנהל האהוב ורב הפעלים לתורה ולתעודה את התלמוד תורה.

לא היה זה אירוע שמחת נישואין או אירוסין שכן היה זה בבין המצרים, היה זה אירוע סיומי ח"י מסכתות של מחזור ח"י בוגרי כיתות ח' של התלמוד תורה, שכאות הוקרה לתלמוד תורה החליטו כל המסיימים לסיים מסכתות באירוע ענק של סעודת מצווה שאורגנה עבורם, באולם המפואר של התלמוד תורה עם תפאורה ענקית המברכים את מסיימי כיתות ח' בליווי ארבעה נגנים, מנגנים נשמה, ושולחנות ערוכים מכל טוב כיום חתונתם ויום שמחת ליבם. גם גדולי חכמי רמת שלמה באו להתבסם במראות המלבבים, ביניהם רב השכונה הרהר"ג רבי ארי אברהם סמג'ה שליט"א הגאון אב"ד ירושלים רבי מסעוד אלחדד שליט"א, הגאון רבי אליהו לרדו שליט"א ראש כולל בשכונה ועוד רבים ונכבדים יחד עם הרמי"ם והמפקחים עטרו את שולחן הכבוד. היה זה מחזה מרנין לראות כיצד גדיים קטנים ותמימים שנכנסו לפני אחד עשרה שנים – נעשו תיישים ובעלי תריסין שכל הישיבות הקטנות פתחו דלתותיהם לכל תלמיד ותלמיד, וזכו להיכנס לישיבות המפוארות והנחשקות ביותר.

תלמידי החכמים הגדולים ברמת שלמה יודעים לספר, כי העלייה המטאורית של הת"ת מידי שנה מגיעה לשיאים שלא נראו כמוה, ועל זה יפה מאמרם ז"ל "אכשר דרא". זה מכבר ערך מנהל התלמוד תורה הרה"ג שלמה ברסקה שליט"א במרכז הספרדי הגדול בירושלים – מרכז רוחני "נר יוסף" מסיבת סיום בו השתתפו כל תלמידי הת"ת, אשר מכיתות א' ועד כיתות ח' קיבלו כמעט כל תלמידי התלמוד תורה ספרים על סיומי מסכת, והגדילו כמה תלמידים שסיימו למעלה מעשרה מסכתות. הגאון הגדול רבי דוד יוסף שליט"א, חבר מועצת חכמי התורה ויושב ראש הנהלת הרשת בני יוסף, רבני השכונה ובתוכם רב השכונה הרה"ג ארי אברהם סמג'ה שליט"א התמוגגו מנחת מהמראות המלבבים של תינוקות של בית רבן שהגיעו כמעט לעטרת ישראל ליושנה כאמרם (סנהדרין צד ע"ב) שבכל גבול ישראל לא נמצאו תינוק ותינוקת שלא היו בקיאים בהלכות מסכתות וכו'.

אחר שבשאלות שנשאלו על ידי גדולי התורה שעטרו את המזרח, ידעו לענות ללא היסוס על כל שאלה ולהצביע על מקורה המדויק. אחד האבות, שזכה בתואר "חתן חידון ההלכה העולמי" , הביע את פליאתו מהרמה וקבע שכשיגדלו הגדיים הם יוכלו לעמוד ברמות הגבוהות ללא שיעור ממה שהגיע הוא עצמו.

השארת תגובה