טקס חילופי מפקד עוצבת "סער מגולן"

טקס חילופי מפקד עוצבת "סער מגולן"
טקס חילופי מפקד עוצבת "סער מגולן"
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נכנס לתפקידו מפקד עוצבת "סער מגולן", אלוף-משנה אודי צור. טקס החילופים נערך באתר ההנצחה של עוצבת "סער מגולן" בלטרון, במעמד סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, מפקד עוצבת "געש", תת-אלוף אבי גיל, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה אודי צור מחליף בתפקידו את אלוף-משנה רומן גופמן, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כמפקד עוצבת "הבשן".

מדברי מפקד עוצבת "געש", תת-אלוף אבי גיל: "בפיסת האדמה הזו שאנו עומדים עליה, במרחב שבין חולדה ללטרון בשער לבחירתנו ירושלים שזורות שכבות של היסטוריה ומורשת. כאן החלה מורשת חטיבה 7. מאות מטרים מכאן בקרב הראשון של חטיבה 7 במסגרת קרבות 'בן נון', טמונים שורשי הרוח והנחישות החטיבתיים, יסודות הפלדה הרועשת והגועשת המהווים את שלד החטיבה. רומן, הכנת את חטיבה 7 לניצחון במלחמה. 'הערב'. פעמיים עמדת בראש החץ החטיבתי בשערי רצועת עזה, נכון ומוכן להילחם. בעבודה קשה וחרף כל קושי, הובלת את החטיבה ל'קצה החץ הכחול ומעבר לו'. בדגש על 'המעבר לו'- צמד מילים שמבטאות את אישיותך ודמותך הססגונית והעשירה. בשם צה"ל כולו. אני מבקש להודות לך על תקופת פיקוד מנצחת, על חוכמת טקטיקה, אומץ לב, מעוף התפיסה וחישול המערכה! אודי, אתה חוזר הביתה. אבל הפעם להוביל את חטיבה 7, בה צמחת, גדלת והתעצבת. אתה נכנס לתפקיד בתקופה מבצעית שאתגריה הולכים ומועצמים, בזירה הדרומית ובזירה הצפונית. יש לי יסוד סביר להניח שבמשמרת שלך תידרש החטיבה להילחם ולנצח ניצחון חד וברור. סמוך ובטוח ביכולתך להוביל, לסחוף ולנצח בכל מבחן שתדרשו אליו. עיני מפקדיה ולוחמיה של החטיבה נישאות מרגע זה ואילך אליך".

מדברי מפקד עוצבת "סער מגולן" היוצא, אלוף-משנה רומן גופמן: "חטיבה 7, תם ולא נשלם. וכיוון שלא נשלם אני מצווה אתכם, בשכבכם ומקומכם ללמוד וללמד, לשמור ולעשות, לעשות רוח חטיבה 7: רוח החטיבה מחלחלת בזכות תהילת העבר ונובעת מתוך טביעות המגף וקוליס הזחל. רוח חטיבה 7 מתהלכת בשדות העשייה והקרב מתוך אין ספור פעולות קטנות שלכם, מפקדים ולוחמים. יום יום, שעה שעה, בסובלנות, בהתמדה, בחריקת שיניים. היא מתהלכת בבדיקות חיוניות, כן בבדיקות חיוניות, היא מתהלכת בתרגולת, בטכניקה קרבית, ב'דע את האויב', בסכין הפלסים וב'מוד' אימון מעיל רוח. חברים יקרים, תם ולא נשלם. רוח חטיבה 7 מפעמת בנו ודוחפת לפעולה- לכו ישר, לכו לבד אל תפחדו, ועל עקבותיכם יבוא צה״ל כולו".

מדברי מפקד עוצבת "סער מגולן" הנכנס, אלוף-משנה אודי צור: "זכות גדולה נפלה בחלקי היום. הזכות לפקד ולהוביל אתכם מפקדי ולוחמי חטיבה 7. מראשית הקמת המדינה נוצרה חטיבה 7 כאגרוף המחץ וכוח ההכרעה של צבא ההגנה לישראל. כאן, בשדות הקטל של לטרון עוצבה רוח החטיבה- עמידה במשימה בכל מחיר וחרף כל קושי, נחישות בלתי מתפשרת, רעות ואחוות לוחמים, יוזמה ומנהיגות. אבל לא פחות מכך גם ההבנה שהמשימה עומדת לאור המטרה ותוך תחבולה ונועזות פרצה החטיבה את דרך 7 הלא היא דרך בורמה ואפשרה את הסרת המצור מעל ירושלים. בזו הרוח כשהמורשת המפוארת נטועה עמוק בשורשינו ועם המפקדים והלוחמים הטובים ביותר של עם ישראל נכריע את אויבנו גם במערכות הבאות. מפקדי ולוחמי החטיבה, לנו האחריות, יחד, להמשיך להתעצם, לבנות את כוחנו, ולהתאים את עצמנו לשדה הקרב, להגן על גבולות המדינה ואזרחיה ולפעול נוכח פני האויב באופן חד, מדויק וקטלני".

קורות חייו של אלוף-משנה רומן גופמן
אלוף-משנה רומן גופמן נולד בשנת 1976 בבלרוס, עלה לארץ בשנת 1990 והתגייס בשנת 1996 לחיל השריון, שם שירת כלוחם ומפקד.
2010-2011 – שימש כראש ענף שריון במרכז לאימונים באש במרכז הלאומי לאימונים ביבשה.
2011-2013 – שימש כמפקד גדוד "רומח" בחטיבה "סער מגולן".
2013-2015 – שימש כקצין אגף המבצעים של עוצבת "געש".
2015-2017 – שימש כמפקד החטיבה המרחבית "עציון".
2017-2019 – שימש כמפקד עוצבת "סער מגולן".
אלוף-משנה רומן גופמן בעל תואר ראשון במדעי המדינה מטעם המכללה האקדמית באשקלון.
אלוף-משנה גופמן נשוי ואב לשלוש.

קורות חייו של אלוף-משנה אודי צור
אלוף-משנה אודי צור נולד בשנת 1977 והתגייס בשנת 1995 לחיל השריון.
2003-2004 – שימש כסגן מפקד גדוד "געש" בעוצבת "סער מגולן".
2004-2007 – שימש כמפקד פלוגת הסיור של עוצבת "סער מגולן".
2009-2011 – שימש כראש הלשכה של מפקד זרוע היבשה.
2012-2014 – שימש כמפקד גדוד "הבוקעים" בעוצבת "עקבות הברזל".
2014-2016 – שימש כקצין המבצעים של פיקוד הדרום.
2017-2019 – שימש כמפקד החטיבה המרחבית "הבקעה והעמקים".
אלוף-משנה אודי צור, בעל תואר ראשון במדעי המדינה מהמרכז ה"בינתחומי" בהרצליה ובוגר לימודי ביטחון לאומי במכללה הצבאית של קנדה.
אלוף-משנה צור נשוי ואב לארבעה.

השארת תגובה