"להפסיק לפחד" נאומה של חברת הכנסת סתיו שפיר בועדת הבחירות

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כבוד השופט וחברי הוועדה. אנחנו עומדים פה פעם נוספת במהלך חצי שנה, כדי לדרוש בפסילתם של מי שמנסים לחדור למעוז הדמוקרטיה על מנת להחריב אותה מבפנים. של מפלגה אנטי ציונית, אנטי דמוקרטית, שזורעת את זרע האלימות והשנאה בחברה הישראלית.

בעבר עמדו פה נציגים מכובדים גם מימין – כמו דן מרידור מהליכוד – שנלחמו בתנועתו המסוכנת של כהנא והרחיקו אותה מהכנסת.

היום – פחד גדול אחז בחלקים רבים בפוליטיקה הישראלית, פחד ואובדן כושר מוסרי, שגורם לכך שנציגי מפלגות שונות העדיפו להסתתר מאחורי עורכי דין במקום לעמוד בגבורה ולהגיד – עד כאן. את הדמוקרטיה הישראלית אתם לא תקחו. לגזענות האיומה שלכם – אנחנו לא ניתן לפגוע במרקם העדין של החברה הישראלית. עד כאן.

הפחד הזה שאחז במערכת הפוליטית, בתקשורת ובחלקים בציבור – הוא בדיוק השיטה של אנשים כמו נציגי עוצמה יהודית. השיטה שהם רוצים להביא לכנסת.

הם חושבים שאם הם יתעקשו מספיק זמן, יאיימו ויפחידו ויתישו את הצד השני, נתייאש ולאט לאט ניתן להם לזחול לכנסת ולחרב את כל מה שבנינו פה.

אם פסלו אותם פעם אחת, הם ישלחו מישהו אחר .

מישהו חושף את פרצופם – הם יאיימו עליו כלכלית באמצעות תביעות דיבה .

אבל הכי חמור, מישהו מתנגד להם, עשרות אנשים יאיימו על חייו, כדי שלא יתנגד בפעם הבאה.

כך הם ניסו לעשות לי אישית. כשעמדתי כאן בפעם הקודמת. נציג הרשימה פרסם את הפרטים האישיים שלי בעמוד הפייסבוק שלו – מה שגרר עשרות איומים על חיי. חודשים נאלצתי להסתובב מוקפת אבטחה, בהוראת המשטרה. אני לא לבד. בעת הזו מי שעומד מולם – מציב את עצמו בסכנה. הם יתגוננו כאן ובוודאי יגידו – לא קראנו! אך הם יודעים בליבם היטב את השיטה. כשבעלי כוח ומיקרופון מפזרים אמירות גזעניות, הסתה והפחדה – אין צורך לקרוא לאלימות באופן ישיר – הציבור המשולהב שמוסת על ידם עקבית כבר יודע לעשות זאת בעצמו.

והאיום המוחשי והקשה ביותר איננו על אישה או איש אחד. האיום הזה מוצב מעל ראשה של הדמוקרטיה, ועל בטחונם של אזרחי ישראל כולם.

כי כשחברי הרשימה מסיתים נגד כל אזרח ערבי – וקוראים להם "אויבים" – כן, גם לרופאים, למאבטח בבית הספר, למנקה שעובדת בשביל פרוטות – הם מסכנים את החברה הישראלית כולה כשבעמודי הפייסבוק שלהם אוהדיהם מאיימים באלימות – נגד ערבים, נגד אנשי שמאל – הם מסכנים את החברה הישראלית כולה. כשגופשטיין קורא לשריפת כנסיות זה מסכן את החברה הישראלית כולה. כשממשיכיו של כהנא יושבים בכנסת – דמיינו את זה. מחוקקים חוקי גזע. ממנים שופטים.

זה מסכן את החברה הישראלית כולה. זה מסכן את הציונות.

בניגוד למה שקורה לאחרונה יותר מדי בפוליטיקה – אנחנו נמשיך לעמוד כאן ולהילחם במי שפוגעים באזרחי ישראל ובציונות ולא נפחד, ובן גביר אתם תתבעו אותי עוד אלף תביעות דיבה, תאיימו על חיי, תגרמו לי להסתובב עם מאבטח, זה לא משנה.

אני אתייצב כאן עם חבריי בכל פעם שרק תנסו להכניס את האידיאולוגיה הגזענית והמסוכנת שלכם לכנסת, ואנחנו נבטיח פעם אחר פעם לשמור על אופיה של מדינתנו לפי חזון הנביאים ומגילת העצמאות.

אתם חושבים שכבר ניצחתם את העולם. אפילו בוועדה הזו ובבתי המשפט אתם מתנהגים כבריונים. יש יותר מדי גורמים במערכת הפוליטית ששוקלים לשתף אתכם פעולה, להלבין אתכם. לא אנחנו.

הגיע הזמן להפסיק לפחד ולהגיד לכם ולציבור את האמת בפנים – מקומכם לא בקירבנו. חזונכם מבזה, לא מוסרי ומסכן את הבסיס המשותף לקיומנו. אתם הסיכון האמיתי למדינת ישראל, יותר מכל אויב חיצוני .