3 מסלולים עם מים למטיילים בצפון בחופש הגדול

צלמון כזיב וזוויתן • מסלולים אידאליים לכל המשפחה, מסלולים נהדרים בצפון, חלקם עם מקורות מים שיאפשרו לכם להתרענן ולהתקרר מעט בקיץ הישראלי הלוהט

טיול עם מים
טיול עם מים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מלונות מטיילים

חלק מהחופשה כבר מאחורינו אבל יש לנו עוד שפע של הזדמנויות לגלות את הארץ. בימים הלוהטים של אוגוסט רצוי שההזדמנויות הללו יכללו גם מקורות מים – וכמה שיותר. אם אתם עדיין מחפשים רעיונות לטיול בצפון, הנה כמה מסלולים נהדרים שיכולים להתאים בדיוק לכם.

המסלול הקליל: נחל צלמון

את נחל צלמון מזינים חמישה מעיינות עיקריים, והמים שמגיעים אליו משמשים בעיקר את יישובי האזור. כמו שאתם יכולים בוודאי להבין, מדובר במסלול נהדר לימי הקיץ החמים, ואם תצאו למסלול הקצר (והפשוט יחסית) המסומן בכחול, תגלו צמחיית נחלים, עצי תאנה ופינות מוצלות כדי שתוכלו לעצור מפעם לפעם להתרעננות. למעשה, כבר בתחילת המסלול תגיעו לבריכת מים שבה תוכלו להתקרר מעט, ולאחר כקילומטר וחצי תגלו גם את טחנות הקמח ההיסטוריות. מכאן תוכלו לחזור אל המכונית או להמשיך עם הסימון הכחול, ולהאריך מעט את המסלול.

המסלול למתקדמים: נחל כזיב

אל תתנו לשמו של הנחל לבלבל אתכם – דווקא כאן תמצאו מים זורמים בכל יום בשנה, וזהו אחד המסלולים האידאליים לכל המשפחה. מאחר ומדובר במסלול מעגלי, אתם גם לא צריכים לעבוד קשה מדי, ומספיקה לכם מכונית אחת בלבד, שתמתין בחניית הנחל (תמצאו אותה בקלות אם תכתבו בווייז "חניון נחל כזיב"). מהחניון מומלץ לעקוב אחר סימון השבילים האדום ובתוך זמן קצר יחסית תגיעו למצודת מונפורט, אליה גם תוכלו לטפס אם תרצו ליהנות מתצפית מרהיבה. בהמשך המסלול האדום, ולאחר כחצי שעה של הליכה, תגיעו אל אפיק הנחל ואל הסימון הירוק שנמצא מימינכם. אם תמשיכו במסלול הזה תמצאו את עצמכם צועדים באפיק הנחל, וזו חוויה מדהימה לכל המשפחה, כולל הקטנטנים.

המסלול למיטבי לכת: נחל זוויתן

בין אם תבחרו במסלול המעגלי ובין אם לא, צפויה לכם כאן הליכה לא קצרה, של כ-6 שעות. בכל מקרה תתחילו את המסע שלכם בחניון יהודיה ולאחר כקילומטר וחצי תגיעו אל המסלול האדום שיוביל אתכם אל הנחל התחתון, ואל הפיצול עם המסלול השחור. זהו הנתיב שאליו תצטרכו לפנות כדי להגיע אל הנחל עצמו. שימו לב שצפויה לכם כאן הליכה כיפית בין אבני בזלת ועצי ערבה וחרוב, ורק לאחר כשני קילומטרים תגיעו אל הבריכות הגדולות, אלה שאתם פשוט חייבים לטבול בהן. אחרי הרחצה תוכלו לחזור אל חניון יהודיה (המסלול המעגלי) או להמשיך אל בריכת המשושים (במסלול האדום).

טיפ חשוב

יש כמובן עוד שלל מסלולים נהדרים בצפון, חלקם עם מקורות מים שיאפשרו לכם להתרענן ולהתקרר מעט בקיץ הישראלי הלוהט. כשאתם בוחרים את המסלול שמתאים לכם באמת, ודאו שהוא מתאים לכושר שלכם ושל כל מי שמצטרף אליכם למסלול, בעיקר אם אתם מתכננים חופשה משפחתית מהנה ונעימה. חוץ מזה, אל תשכחו להצטייד בכובע, בקרם הגנה ובמים, אתם בכל זאת יוצאים להליכה רגלית בימים החמים ביותר של השנה, ורצוי להיערך בהתאם.

להמלצות על מסלולי טיולים בצפון גלשו לאתר רשת מלונות מטיילים המציעה לינה באזורי מסלולי טיולים מרכזיים היכנסו לדף https://www.travelhotels.co.il/טיולים_בצפון/

ולמסלולי מים בצפון גלשו לדף

השארת תגובה