ליצמן: לא ממתין לבחירות, ממנה יו"ר

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: 'לא נמתין לבחירות, החלטתי למנות את מנכ"ל 'הדסה' פרופ' רוטשטיין ליו"ר הוועדה הבא של סל התרופות. פרופ' רוטשטיין: הופתעתי מההחלטה זה אחד התפקידים החשובים במערכת הבריאות

ליצמן ורוטשטיין
ליצמן ורוטשטיין

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, הפתיע שהודיע בוועידת ישראל לרפואה שהתקיימה בבנייני האומה בירושלים, שאין בכוונתו להמתין עד לאחר הבחירות להקמת ועדת סל התרופות לשנת 2020. סגן השר הודיע כי החליט למנות לאלתר ועדה חדשה לסל התרופות שבראשה יעמוד מנכ"ל 'הדסה' הפרופ' זאב רוטשטיין.

עוד הודיע סגן שר הבריאות על החלטתו להגדיל את סל התרופות לשנה הבאה מ-500 מיליון שקלים ל-700 מילוני שקלים: ״אנו נביא למדינת ישראל סל תרופות חדש. היקף תקציבו יהיה לפחות 700 מיליון ש״ח ובימים הקרובים נפרסם את חברי הוועדה", אמר ליצמן.

פרופ׳ זאב רוטשטיין מנכ״ל 'הדסה' שנוכח באירוע, אמר כי הופתע מהודעת סגן שר הבריאות אותה שמע לראשונה מעל בימת הוועידה: "קיבלתי בהפתעה ובהתרגשות את ההכרזה. מדובר באחד מן התפקידים החשובים ביותר במערכת הבריאות".

גורמים במערכת הבריאות ציינו, כי החלטת סגן השר מעידה על האמון שרוכש סגן שר הבריאות למנכ"ל 'הדסה' שהצליח בתפקידו כמנכ"ל לחלץ את בית החולים מן המשבר הרפואי שפקד אותו ולהצעיד אותו קדימה. לדבריהם ההצלחה תתורגם גם לעבודה במסגרת סל הבריאות שמחייב הכרה והבנה עמוקה של מערכת הבריאות הישראלית.

השארת תגובה