סמוטריץ' התנצל: "מצר על דברים שנאמרו בלהט"

לאחר שנקרא לשיחת נזיפה במהלכה התבקש לחזור בו מהדברים, הבהיר סמוטריץ' את דבריו בטקס השקת קמפיין המפלגה אתמול בערב

סמוטריץ
סמוטריץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שזומן למעון ראש הממשלה לשיחת נזיפה בשל התבטאויותיו הקשות נגד נתניהו, התנצל אמש על הדברים וסגנונן כפי שהושמעו והביע צער על הנימה ועל הסגנון.

במהלך הפגישה אצל רה"מ הבהיר האחרון לסמוטריץ' כי אין זה יאה ומכובד להשתלח בסגנון בוטה וולגרי נגד ראש הממשלה ודרש ממנו להשמיע התנצלות ולחזור בו מהדברים. הבוקר דווח, כי בשעה שהגיע סמוטריץ' אל מעון רה"מ, מכתב הפיטורין כבר עמד על השולחן אך רה"מ חזר בו מכוונתו לפטר את סמוטריץ' לאחר שזה הבהיר כי אכן יחזור בו מהדברים.

אמש ניצל סמוטריץ' את דבריו בטקס השקת מפלגת הימין המאוחד שתיקרא מעתה "ימינה", והבהיר את דבריו.

"הדברים שנכתבו אתמול, נכתבו מכאב גדול שהתפרץ בצעקה. החלטת בית המשפט המונעת מאלפים לצרוך תרבות על פי אמונתם בזה ליהדות ולכל מי שמאמין בערכי היהדות. זו החלטה שמנסה לכפות עלי ועל עוד מאות אלפי אזרחים במדינה חינוך מחדש על פי עולם ערכים "נאור וליברלי", במרכאות כפולות ומכופלות, שרומס בהתנשאות ובגסות את האמונה שלנו ואת הבחירה שלנו לחיות לאור התורה וההלכה".

סמוטריץ' המשיך ואמר, "אני שחקן של מהות, של אמת, ונכון, לעיתים אני אומר את האמת שלי בהתבטאויות חריפות וקשות המשקפות את העובדה שאני לא משחק משחקים של פוליטיקה וכשכואב לי, כן אני צועק. ומתוך הכאב האמיתי נאמרו דברים בסגנון שלא צריך ולא ראוי שיאמר, בוודאי לא במישור היחסים שבין ראש ממשלה לשר בממשלתו, ועל כך אני מיצר. מותר שתהיה ביקורת, אבל היא צריכה להיות עניינית ומכובדת ולא לגלוש לפסים אישיים ואת זה אני בהחלט מקבל. זה צריך לחול גם על שרי הליכוד שתוקפים אותי אישית ובצורה לא מכובדת, אותי ואת חברי מפלגתי".

"נתניהו הוא מנהיג הימין. הוא ראש ממשלה טוב ואנחנו מגבים אותו לא פעם ולא פעמיים, גם כשזה לא פופולרי. אנחנו מגבים אותו מול הרדיפה המשפטית המפלה שהוא עובר, אנחנו מגבים אותו מול המתקפות הצבועות מהשמאל. פשוט כי זו האמת. פשוט כי אנחנו אנשים ענייניים. וכן, כשצריך לבקר אותו אנחנו גם מבקרים, ואף אחד, אבל אף אחד, בשום איום, לא ישתיק את הביקורת הזו. הציונות הדתית היא שותפה של הליכוד והיא תמשיך להיות כזו, ככל שהליכוד יחפוץ בכך, אבל היא לא אסקופה נדרסת ולא ניתן שיפעילו נגדה סטנדרטים אחרים מאלה שמופעלים מול השותפים האחרים".

השארת תגובה