מחוז ירושלים: "ח"כ כסיף דורש להעמיד לדין את השוטרים"

"מקרים מטרידים אלו, מצביעים על ריקבון מוסרי ופיקודי, ומציגים לראווה את עומק תרבות השקר הפושה במשטרה", מאשים ח"כ כסיף במכתב שנשלח ליועץ המשפטי לממשלה

משטרת ישראל תיעדה תפיסת אמצעי לחימה במזרח ירושלים (4)
משטרת ישראל תיעדה תפיסת אמצעי לחימה במזרח ירושלים (4)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת עופר כסיף פנה ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה נגד השוטרים ששתלו על פי החשד נשק בבתי פלסטינים, במהלך צילומים לסרט דקומנטרי המתעד את פעילות המשטרה ואכיפת החוק במגזר הערבי".

כסיף מאשים, כי "יוצרי הסדרה 'מחוז ירושלים', נתנו לנו מבלי משים הצצה לחייהם של הפלסטינים בשטחים הכבושים שמשמעותם, חיים ללא זכויות אזרח, תחת שלטון זר המתעמר ומתעלל". לדבריו, "תחת הכיבוש, מותר להחביא לך רובה בבית ולהציג אותך בתקשורת כעבריין, וזה אחרי שירו בבנך הקטן ועיוורו אותו. את העבריינים יש להעמיד לדין, אך עוד קודם יש לפרסם שמם בפומבי – כדי שיתלוננו קרבנות נוספים".

עוד נטען במכתב, כי "מקרים מטרידים אלו, מצביעים על ריקבון מוסרי ופיקודי, ומציגים לראווה את עומק תרבות השקר הפושה במשטרה. העוול אינו מסתכם במצג שקרי בתכנית טלוויזיה, אלא מהווה חשש לפגיעה ממשית באנשים "החשודים" המוצגים בה."

"אבקשך לפתוח בחקירה כנגד השוטרים המעורבים בפרשות אלו וכי תבדוק האם נוהג הטמנת הראיות קיים ונהוג במשטרת ישראל גם באזורים ובתחומי אכיפה שונים. כמו כן, אבקש שתחשוף בהקדם את שמות החשודים בפרשה. ככל ומעשי שתילה כגון אלו מהווים פרקטיקה קיימת במשטרה, הרי שניהול חקירת עומק והוצאת האמת לאור יאפשרו לקרבנות נוספים (אם ישנם) לגשת ולהתלונן ובכך לעצור התנהלות זאת."

השארת תגובה