תלמידי הת"ת שיננו אלפי משניות בע"פ וזכו בפרסים • צפו

תלמיד ת"ת "סוכת דוד" ששיננו במשך תקופה אלפי משניות בעל פה, השתתפו באירוע מרגש במסגרתו חולקו להם תעודות ופרסים • את המעמד כיבדו בנוכחותם רבה של באר שבע הרב יהודה דרעי, האדמו"ר מקאליב, רבני ומנהלי הת"ת • את פרוייקט המשניות המרגש "משנת מנחם" יזם מייסד הת"ת המיתולוגי הרב מנחם בצרי זצ"ל • קובי הר צבי מגיש גלריה

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מעמד רב רושם נערך השבוע בתלמוד תורה "סוכת דוד" בירושלים: עם תום שנת הלימודים תשע"ט הסתיים גם פרויקט המשניות "משנת מנחם", במסגרתו נבחנו מאות תלמידי הת"ת על אלפי משניות בעל פה, לאחר שינון במשך תקופה ארוכה, בהצלחה מרובה.

את האירוע כיבדו בנוכחותם האדמו"ר מקאליב שליט"א, הרב יהודה דרעי רבה של העיר באר שבע, והצוות החינוכי של הת"ת: המנהל הרב יעקב בצרי, המפקח הרב יצחק שיש, המחנך הוותיק הרב נתן מוצרי, ושאר המחנכים בתלמוד התורה..

באירוע הוכרז חתן המשניות של הפרויקט – התלמיד ראובן יחיא, שנבחן על כמות מסכתות המשניות הגדולה ביותר. כמו כן, חולקו תעודות לחתני הכיתות, ופרסים הוענקו לתלמידים ששיננו ונבחנו על פרקי משניות רבים. בתום המעמד חולקו מאות ספרים ושעונים מהודרים לעשרות התלמידים. בין שאר התלמידים ששיננו משניות לרוב, נערכו הגרלות בהן הוגרלו פרסים יוקרתיים.

רבה של באר שבע הרב יהודה דרעי שליט"א נשא דברים וסיפר לתלמידים שרשת החינוך התורני לבני התורה הספרדים הוקמה בזכות ת"ת "סוכת דוד", ובזכותו של מייסד הת"ת הגאון הרב מנחם בצרי זצ"ל שמסר נפשו להקים מוסד מפואר, וגידל דורות של תלמידי חכמים. הרב דרעי בירך את בנו מנהל הת"ת הרב יעקב בצרי שימשיך הלאה בכוחות מיוחדים לפתח את התלמוד תורה ביתר שאת ועוז, כפי שביקש ממנו מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל. את התלמידים ברך שיגדלו לתורה ולתפארת ויצאו פוסקי הלכה דיינים ומורי הוראה בישראל.

לאחריו ריתק את הנוכחים האדמו"ר מקאליב שליט"א ששיתף אודות הקשר המיוחד שהיה לאדמו"ר זצ"ל עם הרב מנחם בצרי, ואף הגיע בזמנו לטקס הנחת אבן הפינה. כמיטב המסורת בקאליב, את נאומו חתם בקריאת "שמע ישראל" וקבלת עול מלכות שמים בכוונה גדולה, ובירך את התלמידים שיזכו להיות גדולי תורה בישראל.

יצוין, כי "סוכת דוד" הנו הת"ת הראשון לבני עדות המזרח שהוקם על ידי הרה"ג מנחם בצרי זצוק"ל לפני 45 שנה. הרב בצרי, שהשקיע את כל הונו ואונו להקמת והצלחת הת"ת, החל את דרכו ללא סיוע ובסיס, בבחינת "לכתך אחריי במדבר", ועל אף זאת הצליח בדרכו הייחודית להקים ת"ת מפואר הנמצא בשורה הראשונה בין מוסדות החינוך לבני התורה הספרדיים, דבר שמתבטא בביקוש העצום לקבלת תלמידים לכתליו.

השארת תגובה