דומא: "הפרקליטות מסרבת להמלצת השופטים"

תיק דומא: השופטים המליצו לפרקליטות לחזור מאישום ארגון הטרור, אלא שבניגוד להמלצה, בפרקליטות ממשיכים עם התיק מתוך תקווה להרשעה

הצתת בית המשפחה בדומא. צילום: מתוך ויקיפדיה.
הצתת בית המשפחה בדומא. צילום: מתוך ויקיפדיה.
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים האחרונים הודיעה פרקליטות מחוז מרכז לבימ"ש המחוזי בלוד, כי היא דוחה את המלצת הרכב השופטים בתיק דומא אשר המליצו לפרקליטות לחזור בה מסעיף האישום של חברות בארגון טרור כנגד הקטין וכי בכוונתם להמשיך לנהל כנגד הקטין את המשפט על סעיף זה.

נזכיר, כי בדיון שהתקיים לפני מספר שבועות, המליצו הרכב השופטים לפרקליטות לשקול את המשך ניהול המשפט כנגד הקטין באישום של חברות בארגון טרור. ראש הרכב השופטים במשפט השופטת רות לורך אף התבטאה כי הסיכוי להרשעה בסעיף זה הינה מרחיקת לכת "זה קצת מרחיק לכת בעינינו" אמרה, תוך שההרכב מבקש מהפרקליטות לעדכן את בימ"ש בהחלטתם. וכאמור בסוף השבוע דחו בפרקליטות את המלצת בימ"ש והחליטו להמשיך בהליך כנגד הקטין.

עורכי דינו עו"ד עדי קידר מארגון חוננו ועו"ד ציון אמיר מסרו, כי "עמדת הפרקליטות מקוממת. לא די בכך שלא הטו אוזן לדבריו הנחרצים של ביהמ"ש הם עשו דין לעצמם והעלו טיעונים חדשים וזאת ללא רשותו של בימ"ש. חתימת ידם של פרקליטות המדינה וראשיה ניכרים מלשון התגובה ואולם עיון בתכנה מעלה כי אין מאחוריה דבר וחצי דבר.

אנו נגיב תוך פרק זמן נוסף ואנו סמוכים ובטוחים כי בימ"ש לא רק שלא ייסוג מדעתו ודבריו אלא רק יחזק אותם תוך ביקורת חדה לעבר הפרקליטות. יש לציין לשלילה את ההשוואות השערורייתיות והמקוממת בתגובת הפרקליטות. בסופו של ההליך הנאשם יבוא חשבון ויתבע את כל הגורמים שהתנכלו והתעללו בו." הוסיפו.

השארת תגובה