ההפליה בעפולה: ש"ס עותרת לבג"צ

העתירה מסתמכת על פסיקות קודמות של בג״צ התומכת בדרישה זו וקובעת כי במצב כזה, "חלה התחשבות באמונותיו ובצרכיו הדתיים של כל אדם המהווה חלק מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי״

משה ארבל
משה ארבל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

תנועת ש״ס תגיש הבוקר עתירה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד החלטת עיריית עפולה להסכים לדרישות שדולת הנשים, בטענה כי היא לא סבירה ולא מידתית, מנוגדת לחוק ופוגעת בזכות לשיוויון של הציבור החרדי המקיים את אירועי התרבות שלו בהפרדה.

בעתירתה מציינת ש״ס, כי האירוע המדובר כמו אירועים נוספים המתקיימים בהפרדה, אינם באים לכפות אורח חיים על מי שאינו נוהג כך, אלא מייצגים קבוצת אנשים המבקשים זאת, שגם להם מגיע ליהנות מאירועים עירוניים בעיר מגוריהם.

יצוין, כי העתירה אף מסתמכת על פסיקות קודמות של בג״צ התומכת בדרישה זו וקובעת כי במצב כזה, ״לא רק שאין מניעה משפטית לאפשר לה לנהוג כך, ייתכן שאף יש לנסות לסייע בידה, שכן ההתישבות באמונותיו ובצרכיו הדתיים של כל אדם היא מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי״.

לבקשת ש״ס שהוגשה באמצעות עו״ד ח״כ משה ארבל ועו״ד ישראל באך, יש להורות על ביטול פסק הדין שניתן רק מכח הסכמת העירייה השגויה, ולהורות על קיום דיון דחוף לגופה של העתירה בו תוצג עמדתנו או לחלופין להעביר את הסוגיה להכרעת בג״ץ.

השארת תגובה