נתפסו המחבלים רוצחי דביר שורק

המחבלים, נציר סאלח חליל עצאפרה, יליד 95, תושב בית כאחל, פעיל חמאס וקאסם עארף חליל עצאפרה, יליד 89, תושב בית כאחל הועברו לחקירת כוחות הבטחון

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בתום פעילות מודיעינית ומבצעית משותפת של צה"ל, שב"כ, משטרה ומג"ב, נעצרו חשודים בפיגוע במרחב החטיבה המרחבית "עציון" בו נפל חייל צה"ל, רב-טוראי דביר (יהודה) שורק ז"ל.

ארבעה עצורים בהם שניים שהופתעו במיטתם נציר סאלח חליל עצאפרה, בן 24, מחבל חמאס וקאסם עארף חליל עצאפרה, בן 30. השניים לא הצליחו להגיע לנשק ולפעול מול כוחות הביטחון.

זהותם של המחבלים הייתה ידועה לכוחות הביטחון משלב מוקדם. הם אותרו בעיקר באמצעות ניתוח של מצלמות אבטחה בשטח.

הם נעצרו ע"י כוח מיוחד של שב"כ, ימ"מ וצה"ל, בבית בכפר בית כאחל.

לוחמי צה״ל החרימו את רכב החשודים שעל פי החשד שימש אותם לביצוע הפיגוע. החוליה והרכב הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון בכפר בית כחיל שבמרחב החטיבה המרחבית "יהודה". הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

יואב שורק, אביו של דביר הי"ד אמר: "אנחנו מודים לכוחות הביטחון על הפעולה המהירה לתפיסת המחבלים, אף שצר לנו שנתפסו חיים.

אנו שמחים שדביר הי"ד לא ראה את פני רוצחיו, וגם אנחנו נשתדל שלא לראות אותם, לא כעת ולא במשפט. העיקר המוטל על כוחות הביטחון הוא סיכול ומניעת פיגועים, ואנחנו מבקשים לחזק את ידיהם במלאכה קשה זו"

ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו אמר: "בשנים האחרונות כוחותינו שמו ידם על כל המרצחים הפלסטינים שפגעו בישראלים והיום הם עשו זאת שוב. נמשיך להילחם בטרור בעוצמה בכל החזיתות"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר: "‏ידע כל מחבל נתעב שידה הארוכה של ישראל תשיג אותו בכל מקום ונבוא איתו חשבון. אני מברך את כוחות צה"ל והשב"כ על פעילותם המהירה לתפיסת רוצחי דביר שורק הי"ד".

תגובה אחת
  1. ימח שימם נו למה הם מחכים שיהרגו אותם

השארת תגובה