יום הולדת: 130 שנה ליסוד המושבה

אוצר בלום של מידע, סיפורים, שירים, מסמכים, תמונות, כרזות ומפות מימי הקמת המושבה רחובות מחכה למבקרים באתר לתולדות רחובות – האתר החדש של הארכיון העירוני

ארכיון רחובות
ארכיון רחובות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הארכיון לתולדות רחובות, השייך לעיריית רחובות, אוצר בחובו את סיפורו ההיסטורי של חלום הקמת מושבה עצמאית בארץ ישראל לפני כ130 שנים, מאז ועד היום. בארכיון שמורים פריטי מידע רבים, שונים ומגוונים – מסמכים, תצלומים, מפות, כרזות ועוד, המלמדים על הקמת המושבה, החזון, הגופים השונים שפעלו בה והנסיבות ההיסטוריות שחברו ותרמו להקמתה של רחובות בשנת 1890.

בימים אלה הנגישה עיריית רחובות את הארכיון לתושבים ולכל המעוניין, עם השלמת העלאתו לרשת של אתר הארכיון, "האתר לתולדות רחובות". האתר הייחודי מציג באופן נרחב את סיפורה ההיסטורי של רחובות, את החיים הציבוריים והפרטיים של המושבה ותושביה. תחומי החיים השונים נפרשים כאן דרך סיפורים אישיים ומתוך היבטים היסטוריים כלליים יותר, המשקפים גם את מה שעבר על כל הישוב בשנים אלה.

ממלא מקום ראש העיר, זהר בלום שהיה שותף לקידום היוזמה אמר, "אני מלווה את הארכיון לתולדות רחובות משנת 2000, בתהליך ארוך של שיפור דרכי העבודה. אני מברך על סיום פרויקט ההנגשה של החומר לכל חובבי ההיסטוריה ותושבי רחובות בכלל. אני מודה לעובדי הארכיון ולעשרות המתנדבים האכפתיים שהקדישו ממרצם ומזמנם לטובת התהליך"

יצוין, כי החומרים המוצגים באתר הם פרי עבודתם של אנשים רבים – רובם מתנדבים בארכיון לתולדות רחובות, שמצאו עניין, זמן ורצון לחקור תחומים שונים בהיסטוריה של המושבה.

השארת תגובה