שנת מאסר בלבד על אח המחבל מברקן – התביעה תערער

ביהמ"ש הצבאי גזר שנת מאסר בפועל וכן שנת מאסר על תנאי, על אחיו של המחבל מברקן שהורשע באי מניעת החזקת נשק ובשיבוש הליכי חקירה – התביעה שוקלת לערער על קולת העונש

חוננו
חוננו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שופטת בית המשפט הצבאי שומרון בסאלם, רס"ן רינת לוי מוסקוביץ', גזרה בצהריים על אחיו של המחבל מברקן שנת מאסר בפועל וכן שנת מאסר על תנאי, זאת לאחר שהורשע באי מניעת החזרת נשק ובשיבוש הליכי חקירה.

במהלך הדיון התפתחה מהומה, כאשר החלו חילופי דברים קשים בין משפחתה של קים לבנגורנד הי"ד לבין עורכי דינו של המחבל. עורך דין המייצג את המחבלים החל לקלל את המשפחה, הוצא מהאולם, חזר וירק לכיוון המשפחה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר ייצג את משפחות הנרצחים כנפגעי עבירה במימוש זכויותיהם, מסר כי "מדובר באח של מחבל רצחני שחי איתו בבית, ידע שהוא מחזיק נשק וידע על אזהרת המחבל מחיפוש בבית של צה"ל. בנוסף, לאחר הפיגוע ניסה הנאשם למלט את סרטוני הצילום כדי שהמחבל ושותפיו לא יתפסו וימשיכו להוות סכנה ואיום".

לדבריו, "לא מדובר בנאשם תמים כלל וכלל. החוק ביהודה ושומרון קובע שעל חשד סביר יש חובת דיווח לצה"ל ואם הדיווח לא נעשה – עוברים על עבירה של אי מניעת הפיגוע. כל אדם סביר מבין שחשד סביר היה כאן, אם לא מעבר לזה. הענשת סביבת הטרור והרתעתה זהו תנאי הכרחי לעצירת הפיגועים. לצערנו בית המשפט נכשל כאן במשימה זו ואנו נדרוש שהתביעה תערער על כך ותפעל לתקן את המעוות".

נזכיר, כי בכתב האישום נגד אח המחבל תואר כיצד אימו סיפרה לו על התבטאויותיו של המחבל, אולם למרות זאת, "לא מסר הנאשם הודעה על דברים אלו לגורמים כלשהם ולא פעל באופן סביר אחר כדי למנוע את עשיית העבירה שביצע אחיו".

השארת תגובה